"Ojciec Mateusz". Nie żyje Jacek Czyż. Aktor kilka dni temu obchodził 67 urodziny

Zmarł Jacek Czyż, aktor znany z takich seriali jak: "Ojciec Mateusz", "Plebania", "Samo Życie" czy "Wojenne dziewczyny". Przykrą wiadomość przekazał w piątek Andrzej Golimont.

Multimedia

Jacek Czyż urodził się 19 lipca 1953 roku w Sosnowcu. Najbardziej znany był dubbingowania Tygryska w "Kubusiu Puchatku". Oprócz tego aktor zagrał w dziesiątkach popularnych serialach takich jak: "Plebania", "Samo Życie", "Przyjaciółki", "Pitbull" czy ostatnio "Wojenne dziewczyny".

Już wiadomo, co stanie się z serialowym doktorem Koziełło po śmierci Andrzeja Strzeleckiego!Zobacz więcej

Czyż zaledwie pięć dni temu świętował 67 urodziny. O jego śmierci poinformował na Facebooku Andrzej Golimont, prezes zarządu w warszawskim Szpitalu Praskim.

Jacek Czyż nie żyje. A zaledwie 5 dni temu świętowaliśmy Jego urodziny. Umawialiśmy się, że „zaraz się zobaczymy”. Inaczej miało to „zaraz” wyglądać. Jacek. Większości bardziej znany z głosu niż twarzy, bo i Tygrysek i RedBull i tysiące dubbingowych ról. Ale przecież także aktor dzięsiątków filmów. Jacek. Kompan. Żartowniś. Dobry człowiek. Strasznie smutno. - napisał.

Przyczyny śmierci aktora nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że Czyż w 2017 roku przeszedł udar mózgu. Zmagał się też z rakiem prostaty oraz niedowidzeniem połowicznym.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×