"Ojciec Mateusz" odcinek 258. Morderstwo inspirowane znaną książką. Sprawca zostanie złapany? [STRESZCZENIE ODCINKA+ZWIASTUN]

Ojciec Mateusz po raz kolejny musi stawić czoła kryminalnej zagadce. Tym razem chodzi o morderstwo ojca pracownika lokalnej biblioteki. Jaki związek ze sprawą ma kryminał pod tytułem "Zabójczy instynkt"? Czy Natalia odnajdzie w sobie talent pisarski? Oglądajcie koniecznie!

Multimedia

"Ojciec Mateusz" odcinek 258. w czwartek, 25.10.2018, o godz. 20:35 w TVP1! - sprawdź program TV

Natalia (Kinga Preis) rozchorowała się. Korzystając z chwili odpoczynku zaczytuje się w kryminałach. Prosi Mateusza (Artur Żmijewski) aby wypożyczył jej kilka książek, w tym bestsellerowy kryminał pt. "Zabójczy instynkt". W bibliotece duchowny spotyka Jeremiasza (Piotr Bondyra). Okazuje się, że chłopak pracuje w bibliotece, ponieważ jego ojciec, Waldemar Wach (Zbigniew Borek), stracił pracę i wplątał się w długi.

Serial o proboszczu z Sandomierza ma już 10 lat! Co wydarzyło się w 1. odcinku? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W 258. odcinku serialu "Ojciec Mateusz" wieczorem przed domem Wachów dochodzi do szarpaniny. Krzysztof (Marcin Przybylski), jeden z wierzycieli Waldemara, domaga się natychmiastowej spłaty długu. Na miejscu pojawia się również Jeremiasz, który szybko reaguje na tę niebezpieczną sytuację. Nazajutrz Iza (Kaja Walden), dziewczyna Krzysztofa, znajduje mieszkaniu ciało swojego chłopaka.

Zamordowany ma na sobie tylko ręcznik, a w okolicy serca wbity nóż. Dookoła rozrzucone są zdjęcia nietoperza. Z domu zniknął tylko telefon. Policja sprawdza u operatora SMSy z numeru denata. Okazuje się, że Jeremiasz groził Krzysztofowi śmiercią. Zostaje aresztowany. W sprawie pojawia się jednak nowy trop. Barman z pubu należącego do denata zeznaje, że widział jak Krzysztof szarpał się z rosłym mężczyzną, Filipem Kowalem (Mateusz Jordan - Młodzianowski). Okazuje się, że razem z Krzysztofem zajmowali się oni lichwą, a ich największa dłużniczka, Alicja, zaginęła dwa dni wcześniej. Policja postanawia zatrzymać Kowala. W jego aucie odnajdują nóż. Na komendę trafia wiadomość, z której dowiadują się o kolejnej ofierze mordercy, którą okazuje się Alicja. Kowal zeznaje na komisariacie, że została ona zamordowana przez Krzysztofa.

Wystawa poświęcona serialowi! Zobacz pomieszczenia z produkcji i figury woskowe bohaterów [GALERIA]Zobacz więcej

Natalia pod wpływem wydarzeń w mieście postanawia napisać kryminał. Dzięki pośrednictwu Ojca Mateusza może asystować przy działaniach policji. Tymczasem potwierdza się alibi dwóch głównych podejrzanych - Filipa Kowala i Jeremiasza Wacha. Śledczy są w punkcie wyjścia. Natalia rozpoczyna pracę nad swoją książką oraz pożycza Mateuszowi jedną z ostatnio wypożyczonych książek. Podczas lektury ksiądz odkrywa, że zbrodnia opisana w "Zabójczym instynkcie" pokrywa się tym, co policja odkryła w mieszkaniu Krzysztofa. Jedzie do biblioteki i sprawdza kto w ostatnim czasie wypożyczał tę książkę. Okazuje się, że na liście figuruje Iza, partnerka zamordowanego mężczyzny. Iza po odkryciu, że Krzysztof zdradzał ją z Dorotą, jej przyjaciółką, postanowiła skorzystać z opisu zbrodni w książce. Teraz chce upozorować samobójstwo dziewczyny. Na miejsce na czas docierają jednak ksiądz, oraz policja, która rozpoznała Izę na nagraniu z monitoringu...

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×