"Ojciec Mateusz". Piotr Polk poznał Joannę Gajewską dzięki pracy. Jak wyglądały początki ich miłości?

Piotr Polk to aktor, który rozkochał w sobie wiele Polek. W życiu prywatnym musiał jednak trochę poczekać, aż odnalazł prawdziwe szczęście w miłości. Swoją obecną żonę – Joannę Gajewską – poznał dzięki pracy. Jak wyglądała ich historia?

Multimedia

Piotr Polk należy do grona polskich aktorów, którzy mogą pochwalić się sporym dorobkiem zawodowym. Fani serialowych produkcji najbardziej zapamiętali go jako Inspektora Możejko w "Ojcu Mateuszu". Na swoim koncie ma też wiele ról filmowych. Już niedługo premierę będzie miał "Mój dług", w którym wcieli się w prokuratora. Artysta wyrobił sobie swoją pozycję w świecie show-biznesu, ale na początku było trudno. Nie pochodził z rodziny związanej ze sztuką. On jednak się nie poddawał i razem z nauką w technikum elektrycznym poznawał tajniki muzyki. Później udało mu się dostać do szkoły teatralnej, chociaż nie było to łatwe zadanie (musiał nauczyć się polskiego, bo w jego domu używało się niemieckiego i gwary śląskiej). Po zakończeniu edukacji wyjechał do Francji.

Duński serial kryminalny z Zofią Wichłacz i Charlotte Rampling w rolach głównych z polską premierą! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

Piotr Polk i Joanna Gajewska – historia miłości

Kiedy Piotr znalazł się za granicą, próbował rozwijać karierę aktorską. Razem z nim we Francji była Hanna Wyrcz, czyli pierwsza żona Folka, którą poznał na studiach. Ich zagraniczny sen się nie spełnił i po kilku latach wrócili od Polski. Wtedy w ich małżeństwie zaczęły się problemy. Kiedy Piotr pracował nad "Ślubami panieńskimi" poznał Magdalenę Wołłejko. Między tą dwójką zaczęło iskrzyć. Prawdziwe uczucie połączyło ich, gdy razem z całą ekipą wyjechali ze spektaklem do Stanów. Po powrocie aktor powiedział żonie o tym, co zaszło. Media rozpisywały się na temat niemoralnego zachowania Folka.

Byliśmy z Hanką w latach 90. dość popularną parą. Wiadomość o naszym rozstaniu stała się sensacją, chyba jako pierwsi trafiliśmy na okładki kolorowych pism – powiedział w rozmowie z "Twoim Stylem".

Magdalena i Piotr na ślub zdecydowali się dopiero po 7 latach związku. Odkładanie tej decyzji nie uchroniło jednak ich związku od kryzysu. Kiedy aktor dostał rolę w serialu "Ojciec Mateusz", a jego kariera zaczęła szybko się rozwijać, coraz częściej słychać było plotki o problemach w życiu prywatnym. Ze względu na nowe propozycje zawodowe Polk potrzebował pomocy w organizacji i tak w jego życiu pojawiła się Joanna Gajewska. Kobieta była jego menadżerką. Częste kontakty ze względu na pracę bardzo ich zbliżyły. Mimo wcześniejszych małżeństw i dzieci Joanny z poprzednich związków udało im się odnaleźć prawdziwe szczęście. O ich ślubie media dowiedziały się dopiero kilka lat po uroczystości.

Niczego nie ukrywaliśmy, lecz nie widzimy powodu, by informować o swoim życiu prywatnym. (...) Życie prywatne zachowujemy z mężem dla siebie – powiedziała Gajewska redakcji "Twojego Imperium".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Leszno (gość)

  Pozdrawiam serdecznie z Leszna dziękuję bardzo za super serial ojciec mateusz.

  22.01.2022 23:13
 • Gk1959 (gość)

  Panie Piotrze ja Pana bardzo lubię zwłaszcza za rolę w Ojcu Mateuszu ,a żonę ma Pan śliczna,dużo szczęścia życzę.

  22.01.2022 20:23
 • Mrk (gość)

  To Polk, czy Folk? Fajnie przeczytać, co się napisało! :D

  22.01.2022 19:57
 • Oleśniczanka (gość)

  Na 4 zdjęciu jak Tomas Anders a na 7 jakie buciki wyglancowane.

  22.01.2022 17:05

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×