Ojciec Mateusz, proboszcz Kozioł, czyli księża z polskich seriali! Każdy chciałby mieć takiego kapłana! Który aktor najlepiej zagrał księdza?

W polskich serialach możemy znaleźć wiele ról księży - choć łączy ich powołanie, to różni wiele rzeczy! Którzy aktorzy się w nie wcielili? Który serialowy ksiądz jest najsympatyczniejszy? Sprawdź nasz ranking!

Multimedia

Księża w polskich serialach

W kilku polskich serialach mogliśmy zobaczyć księży. Najczęściej są to postacie zbudowane w taki sposób, by widzowie ich polubili i są to księża, jakich chcielibyśmy znać. Dzięki tym bohaterom, scenarzyści wprowadzają niektóre problemy społeczne, w których pomagają właśnie kapłani.

Ten sam aktor, inna postać. Zobacz, kto zagrał kilka ról w tym samym serialu!Zobacz więcej

W serialu "Plebania" wielu aktorów zagrało księży. Przez prawie dwa tysiące odcinków serialu, przewinęło się mnóstwo księży czy wikarych, ale najbardziej znanym kapłanem jest proboszcz, ksiądz Antoni, w którego wcielił się Włodzimierz Matuszak. Oczywiście w "Ojcu Mateuszu" występuje Artur Żmijewski w roli tytułowego księdza-detektywa. Dodatkowo w serialu "Ranczo" główną rolę gra Cezary Żak, który stworzył postać księdza Pawła Kozioła, do którego dołączyli później wikarzy.

W kilku innych serialach możemy również znaleźć duchownych, ale są to raczej role drugo- czy nawet trzecioplanowe. Są to takie produkcje jak: "M jak miłość", "Barwy szczęścia" czy "Blondynka".

Mimo że role księży nie są najłatwiejsze, to ci aktorzy dobrze sobie z nimi radzą. Który z serialowych księży jest najsympatyczniejszy? Zobacz nasz ranking!

Seriale TVP to nie tylko "M jak miłość", "Czas honoru" i "Ranczo"! Oglądaliście je wszystkie?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • SpisEK (gość)

  Czekamy na role księży pedofilów i gejów. Wszak jest ich sporo... Takie życie. A podobno to właśnie życie jest inspirają dla losów serialowych bohaterów. W Polsce to jednak nie przejdzie, dopóki u władzy dą PiSdzielcy ze swoją Kurwizją.

  05.04.2021 11:34
 • woj.lip. (gość)

  Filmy, w których występują postaci duchownych są bardzo różne. Są zrealizowane w różnych konwencjach i opowiadają różne historie. Poważne i mniej poważne. Trzeba pewnie zobaczyć je w kategoriach tej właśnie konwencji. Mówimy o filmach popularnych, telewizyjnych. Moim zdaniem bardzo ciekawa była rola duchownego, który był bratem Jerzego Zielnika w filmie "Rezydencja". Rola - jak pamiętam - ciekawie napisana i dobrze zagrana. Przez szczęśliwy przypadek mogłem powiedzieć to aktorowi, który grał te postać.

  05.04.2021 10:29
 • Kulek 84 (gość)

  W ranczu najlepszy no i wiadomo u pana Boga w ogródku

  04.04.2021 15:22
 • Renata (gość)

  Każdy z nich zagrał swoją rolę bardzo dobrze. Chociaż ja osobiście oglądałam tylko Ojca Mateusza, Ranczo i U Pana Boga za piecem. Inaczej grali, bo każdy z tych seriali jest inny...

  04.04.2021 12:26
 • Stanley (gość)

  Ja juz kiedyś napisałem, dwóch wzorowych ksiezy ,Piotr Kozioł i Mateusz Zmigrodzki dodać trzeba ksiezy fikcyjnych z seriali

  04.04.2021 02:06
 • Czytelnik (gość)

  Panie niedouczony redaktorzyno! Jak chce się coś pisać, to trzeba wiedzieć co się pisze. Tym bardziej, że bierzesz za to pieniądze. Księdzem jest Piotr, a nie Paweł Kozioł. A teraz profanie powinieneś przeprosić Czytelników, jeśli masz choć trochę kultury.

  03.04.2021 23:07
 • Frania (gość)

  Cezary Żak , Mateusz Rusin i Bartek Kasprzykowski z Rancza, to wiadomo.

  03.04.2021 21:18
 • Anonim (gość)

  Najlepszy to Cezary Żak w roli Księdza i wójta jednocześnie. Ale Ojciec Mateusz to też coś z czym mam miłe wspomnienia

  03.04.2021 20:14
 • Pablo (gość)

  Najlepiej księży zagrali Artur Żmijewski w serialu ojciec mateusz i Cezary żak w serialu ranczo

  08.07.2020 19:44
 • Iza (gość)

  Nie!!! dla serialu bez A. Żmijewskiego. Jednocześnie masakra, gdy ten sam aktor gra parę razy, raz przestępca , którego wsadzili , w następnym odcinku, już następnego dnia przedsiębiorca , też aktorki. Najpierw na wózku , jako matka syna przestępcy, potem matka zdrowa syna w śpiączce. To jest wariactwo. Ponieważ telewizja daje na różnych kanałach odcinki nie po kolei, to jest to bardzo irytujące, gdy ten sam aktor parę różnych ról.

  05.04.2020 16:43
 • Jacek (gość)

  Ksiądz w filmie u Pana Boga za piecem no i oczywiście ksiądz Kozioł w Ranczo a najlepsza scena z księdzem - Ranczo spotkanie księdza z prokuratorem. Pozdrawiam

  08.01.2020 13:18
 • Ada (gość)

  Najlepszy ksiądz Krzysztof Dzierma, U Pana Boga za piecem

  16.02.2019 05:59
 • gość (gość)

  Najlepszy Ksiądz Andrzej Błażejczyk z serialu Obyczajowego Blondynka gdzie gra od 7 sezonów i czekam na 8 sezon Blondynki zimą 2019/2020 roku z Natalią Rybicką

  09.02.2019 22:40

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×