"Ojciec Mateusz" sezon 23. Nowy proboszcz w parafii w Sandomierzu! Ksiądz Mateusz znika z serialu?! [CO SIĘ WYDARZY]

W nowych odcinkach serialu "Ojciec Mateusz", ksiądz Żmigrodzki będzie miał następcę - w Sandomierzu pojawi się nowy proboszcz! Co stanie się z Mateuszem? Sprawdź, co wiadomo już o 23. sezonie serialu!

Multimedia

Artur Żmijewski odchodzi z "Ojca Mateusza"?!

Nowe odcinki serialu "Ojciec Mateusz" już niedługo! Teraz okazuje się, że czeka nas sporo zmian! Co wydarzy się w 23. sezonie?

Serial ma już 11 lat! Jak zmienili się aktorzy od pierwszego odcinka?Zobacz więcej

Jak dowiedział się Świat Seriali w pierwszych odcinkach nowego sezonu, ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) wyjedzie na rekolekcje do klasztoru w Krakowie. Tymczasem biskup (Sławomir Orzechowski) podejmie decyzję, że jego miejsce zajmie inny duchowny - młody i wykształcony ksiądz Walery. W tej roli zobaczymy Mikołaja Roznerskiego, który w "Ojcu Mateuszu" zagrał już dwa razy, dwie różne role - w 49. i 80. odcinku.

Ten sam aktor, inna postać. Zobacz, kto zagrał kilka ról w tym samym serialu!Zobacz więcej

Nowy proboszcz zamieszka na plebanii w Sandomierzu i od razu zaprzyjaźni się z tamtejszymi mieszkańcami oraz z Mietkiem Noculem (Michał Piela). Tymczasem w Sandomierzu pojawi się... sobowtór Mateusza, który będzie wyłudzać pieniądze od "swoich" parafian! Na szczęście policja, z pomocą księdza Walerego, szybko odkryje prawdę i rozwiąże tę zagadkę. Niestety niedługo później okaże się, że prawdziwy Mateusz zaginął! Natalia (Kinga Preis) będzie przerażona - uzna, że Żmigrodzki został zamordowany i Walery zostanie proboszczem na stałe...

Co stało się z księdzem Mateuszem? Czy Walery rzeczywiście zostanie w Sandomierzu? Tego dowiemy się już wkrótce!

Tych duchownych chcielibyśmy znać! Kto najlepiej zagrał księdza w serialu? Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • pola raxa (gość)

    zmijewski w tej roli jest wyjatkowy zreszta jak kazdych innych. jako ksiadz wzbudza we mnie sympatie i chcialabym aby kazdy ksiadz taki byl. niestety bez pana artura dalsze odcinki moga byc pod znakiem zapytania. postac ksiedza mateusza jest cudowna. niech pan nie odchodzi arturze

    20.01.2020 16:52
  • Fanka Mateusza. (gość)

    Podobno Zmigrocki zniknie na krótko.Roznerski nie pasuje na księdz.

    08.01.2020 14:48
  • Monika (gość)

    Lubię ten serial a szczególnie jak gra ksiądz Mateusz szkoda że już go nie będzie lubię go oglodac

    08.01.2020 08:05
  • Fanka (gość)

    To już nie będzie ten sam serial, bez księdza Mateusza czyli Żmijewskuego☹️☹️☹️☹️☹️

    07.01.2020 19:09
  • Aga (gość)

    Nie będę Oglądać serial Ojciec Mateusz już nie będzie grał Artur Żmijewski

    06.01.2020 23:57
  • G. (gość)

    "Ojciec Mateusz" mój ulubiony serial, ale bez Ojca Mateusza to pewnie będzie ostatni sezon serialu. Klapa! Szkoda panie Arturze, że chce Pan zrezygnować z tak świetnie przez Pana granej roli.

    06.01.2020 22:12
  • jacuś (gość)

    kiedy nowe odcinki "Rolników. Podlasie"?? Gienek z Plutycz wymiata!!

    06.01.2020 21:37
  • Zenka (gość)

    Błagam tylko nie tooooo

    06.01.2020 19:32
  • red (gość)

    Koniec serialu to już nastąpił wtedy, kiedy zamiast Możejko stworzyć parę z Justyną, to wymyślili jakiegoś syna z matką itp....

    06.01.2020 16:00
  • Kiki (gość)

    Porazka z tym roznerskim

    06.01.2020 12:26
  • anonimowo (gość)

    Nie będę już oglądać, lepiej skończyć serial teraz 😕

    06.01.2020 12:00
  • kk (gość)

    A więc serial ulega likwidacji. Może i to potrzebne, bowiem był juz nudny. Mało kto będzie to teraz ogladał.

    06.01.2020 07:41
  • sylwestra654 (gość)

    To nie będzie już Ojciec Mateusz , tylko Ojciec Walery. A , to kolosalna różnica. To , już inny serial wyjdzie. Przecież, nie prze chrzczą proboszcza, a mając imię Walery w serialu , to nie będą do niego mówić Mateusz. Więc nie będzie ojca Mateusza. Koniec. Amen.

    06.01.2020 00:41
  • Autirytarna (gość)

    ojciec Mateusz bez Mateusza...a b s u r d

    05.01.2020 23:48
  • Fan (gość)

    Nie odchodź od nas, dorzucę do pensji tylko nie odchodź proszę!

    05.01.2020 23:09
  • Serio? (gość)

    Przecież to pewnie jeden odcinek, max dwa, wybieg reżyserów, żeby zwiększyć oglądalność jeszcze. Przecież Żmijewski jest producentem tego serialu, sam siebie by wyrzucił z pracy? :D

    05.01.2020 21:28
  • Sage (gość)

    Dla mnie to jest początek końca serialu. Pana Żmijewskiego nie da się w tym serialu zamienić - to już nie będzie to samo. Roznierskiego w ogóle nie widzę w tej roli. Taka zmiana miała kiedyś miejsce w Miodowych Latach, gdzie niedługo po zmianie jednej z głównych aktorek zakończono nagrywanie tego serialu i tak samo będzie z Ojcem Mateuszem. Skory, ale z Roznerskim w roli głównej w ogóle tego nie będę oglądał!

    05.01.2020 20:32
  • Agnieszka (gość)

    Zmiana tak popularnego głównego bohatera to koniec serialu. Porażka. Chyba lepiej byłoby dalej nie kręcić

    05.01.2020 20:21
  • staszko (gość)

    Po tej zmianie juz nic nie bedzie takie samo, wsxystko sie zmieni, kraj obudzi sie w zupełnie innej rzeczywistosci nie do ogarniecia A za miesiac bedziecie juz nie pamietac o Migiodzkim itd.....

    05.01.2020 19:07
  • Polak (gość)

    Serial spoko ale bez Mateusza to on nie pociągnie