"Ojciec Mateusz" - wszystko, co wiemy o serialu! Odkrywamy ciekawostki z Sandomierza

"Ojciec Mateusz" to bez wątpienia hit Telewizji Polskiej. Serial cieszy się uznaniem wśród widowni w każdym wieku, a losy sympatycznego księdza-detektywa śledzi niemal cała Polska! Zobaczcie, do jakich tajemnic udało nam się dotrzeć.

Multimedia

"Ojciec Mateusz" - serial można oglądać na antenie TVP HD Sprawdź program TV lub na VOD TVP.

"Ojciec Mateusz" - o czym jest serial?

Ksiądz Mateusz pracuje jako proboszcz w prowincjonalnym polskim miasteczku (odgrywanym przez Sandomierz, w serialu dorównujący urodą Toskanii), porusza się na rowerze i lubi gawędzić z ludźmi. Niemal nałogowo miesza się w sprawy parafian, którzy mają na pieńku z prawem lub którzy w zbrodni ucierpieli. Czuje się zobowiązany, by dociec, kto i dlaczego zgrzeszył, więc za pomocą rozmów, które w niczym nie przypominają przesłuchań, docieka prawdy.

Polskie seriale na Netflix. Jakie rodzime produkcje znajdziemy na platformie?Zobacz więcej

A potem prostuje kręte ścieżki myślenia miejscowego komisarza Oresta Możejki (Piotr Polk), ściśle współpracując z jego podwładnym, rubasznym aspirantem Noculem (Michał Piela). Gdy księdzu udaje się odkryć mordercę, z iście chrześcijańską skromnością pozwala przypisać sukces inspektorowi. W końcu nie o chwałę mu chodzi, lecz o zwycięstwo prawdy. I o duszę grzesznika. Zajęty obowiązkami parafialnymi oraz śledczymi, rzadko ma okazję zjeść obiad w całości, nad czym ubolewa jego gospodyni (znakomita Kinga Preis). Poza gospodynią na garnuszku księdza pozostaje kościelny oraz mały Michał ze swoją babcią.

#25. sezon "Ojca Mateusza" W nowych odcinkach zobaczymy oczywiście księdza Żmigrodzkiego, mieszkańców plebanii oraz całą ekipę sandomierskiej policji. To jednak oczywiście nie wszystko! Gościnnie na ekranie pojawią się takie gwiazdy jak Ewa Gawryluk, Stefano Terrazzino, Maciej Damięcki, Przemysław Cypryański, Grzegorz Warchoł, Robert Wabich, Jacek Bończyk, Marta Wiśniewska, Piotr Nowak, Karol Pocheć i Jacek Knap. "Ojciec Mateusz" dalej będzie emitowany w piątki o godzinie 21:00.

Ruszyły zdjęcia do nowych odcinków! Kogo zobaczymy w gościnnych rolach?Zobacz więcej

"Ojciec Mateusz" - obsada

Oprócz Artura Żmijewskiego w obsadzie jest również: Maciej Musiał, Maria Gładkowska, Katarzyna Maciąg, Mariusz Bonaszewski, Katarzyna Żak, Tomasz Dedek, Natalia Rybicka, Ksawery Szlenkier, Mateusz Banasiuk, Alan Andersz, Mikołaj Roznerski.

Ciekawostki

  • W 317. odcinku serialu, czyli pierwszym odcinku 25. sezonu, dowiemy się, że mieszkańcy plebanii i policjanci próbują odnaleźć się w nowej pandemicznej rzeczywistości.
  • W serialu w Sandomierzu popełniono ponad 500 poważnych przestępstw. W ich wyniku zginęło aż 150 osób, z czego aż 140 padło ofiarą zabójstwa. Na porządku dziennym były także włamania, handel narkotykami, porwania i szantaże.
  • Aktorzy "Ojca Mateusza" użyczyli swoich głosów polskiej produkcji na Netflix "Kajko i Kokosz".
  • Jego numer telefonu to 505-067-917 (odc. 268).
  • Mateusz bardzo lubi grać w szachy - zwłaszcza z księdzem Biskupem i asp. Noculem.
  • Ksiądz Mateusz bardzo rzadko porusza się samochodem. Zdecydowanie częściej widzimy go w serialu jeżdżącego swoim rowerem.

Cytat z "Ojca Mateusza"

"Co to za miłość, która rodzi nienawiść do innego człowieka!" - odcinek 20.

W galerii możecie zobaczyć najlepsze kadry z serialu:

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×