"Ojciec Mateusz". Wystawa poświęcona serialowi! [GALERIA]

"Świat Ojca Mateusza" to wystawa poświęcona serialowi, która powstała w Sandomierzu - miejscu akcji produkcji! Co można tam zobaczyć?

Multimedia

"Świat Ojca Mateusza" to wystawa, która została oficjalnie otwarta 26 kwietnia o godz 14.00 w Sandomierzu przy ulicy Rynek 5. Wystawa mieści się w jednej z sandomierskich kamienic. Wnętrze obiektu jest podzielone na pięć pomieszczeń odpowiadających poszczególnym obiektom filmowym serialu. Są to: wnętrze kościoła, pałac biskupa, kuchnia na plebanii, komenda policji oraz cela aresztu. Aranżacja pomieszczeń odzwierciedla scenografię rodem z filmowej opowieści. Atrakcją dla zwiedzających niewątpliwie będą naturalnej wielkości figury woskowe czterech głównych bohaterów serialu: ojca Mateusza (Artur Żmijewski), jego gosposi Natalii Borowik (Kinga Preis), inspektora Oresta Możejki (Piotr Polk) oraz starszego aspiranta Mieczysława Nocula (Michał Piela).

Wystawa powstała z inicjatywy sandomierskiego inwestora i miłośnika serialu Artura Wnuka w pełnej współpracy z TVP SA.

Komentarze

Skomentuj
 • verbena (gość)

  I taka ciekawostka: aktor Eryk Lubos odtwórca roli Pluskwy podarował własne włosy (które specjalnie na ten cel zapuszczał) do wykonania fryzury dla woskowego modelu jego postaci.

  27.06.2018 21:18
 • verbena (gość)

  W 2018 roku figur woskowych jest więcej: postać Pluskwy siedzącego przy stole, z kubkiem w ręku (kuchnia Natalii) oraz postać aresztanta-menela leżącego na łóżku na ,,dołku", czyli w celi. Zaś Orest Możejko jest w pełnym umundurowaniu, bo z nakryciem głowy.

  27.06.2018 21:14
 • Muzeum ojca mateusza w Sandomierzu (gość)

  Muzeum ojca mateusza w Sandomierzu wielkie otwarcie 26 kwietnia 2017

  28.04.2017 11:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×