"Ojciec Mateusz" zdjęty z anteny TVP! Dlaczego 23 stycznia nie ma emisji "Ojca Mateusza"? [ZMIANY W PROGRAMIE TV]

Nie mamy dobrych wieści dla fanów serialu "Ojciec Mateusz"! Dzisiaj na antenie TVP1 miała odbyć się emisja 216. odcinka serialu "Ojciec Mateusz", jednak Telewizja Polska postanowiła wprowadzić zmianę w ramówce!

Multimedia

Telewizja Polska w mediach społecznościowych poinformowała:

Dziś nie wyemitujemy Ojciec Mateusz serial TVP. Zamiast przygód najbardziej popularnego detektywa w sutannie w wieczornej ramówce pojawi się film dokumentalny "Historia Kowalskich". Twórcy tego obrazu podejmują próbę rekonstrukcji życia typowego polskiego miasteczka oraz stosunków polsko-żydowskich w latach okupacji. Początek emisji o godz. 20:05 w TVP1 📺

Jak można się domyślać, emisja dokumentu "Historia Kowalskich" ma związek ze Światowym Forum Holokaustu, które własnie odbyła się w Jerozolimie. Czy 216. odcinek "Ojca Mateusza" doczeka się kolejnej emisji? Tego w tym momencie nie wiemy.

Alżbeta Lenska trafiła do szpitala! "Myślałam, że wykorzystałam już limit operacji"Zobacz więcej

"Historia Kowalskich" to dokument Arkadiusza Gołębiewskiego i Macieja Pawlickiego z 2008 roku. Film opowiada o Polakach zamordowanych za udzielanie pomocy żydowskim sąsiadom. Główny wątek odnosi się do mordu dokonanego na ludności cywilnej przez oddziały SS 6 grudnia 1942 roku w miejscowościach Stary Ciepielów i Rekówka na Mazowszu. Tego dnia spalono żywcem 34 osoby, wśród nich Adama i Bronisławę Kowalskich wraz z pięciorgiem dzieci. W Ciepielowie przed wojną mieszkały społeczności polska i żydowska. O zbrodni sprzed 67 lat do niedawna w ogóle się nie mówiło. Wśród krewnych osób pomordowanych sprawa ta wciąż wywołuje silne emocje.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Ja (gość)

    Najłatwiej ściągnąć seriale które mają popularność i wpakować coś innego niekoniecznie interesującego. Telewizja schodzi na psy

    25.02.2020 09:13
  • Ania (gość)

    Jeżeli 1 raz nie puścili ojca Mateusza to nie oznacza to że go nie będzie

    25.01.2020 20:55
  • Ela1234 (gość)

    W czasie wojny w Mszadli pod Skierniewicami Niemcy spalili w stodole ponad 30 osob

    25.01.2020 09:32
  • KM (gość)

    Ten artykuł to manipulacja. Obecnie TVP puszcza powtórki serialu i nie oznacza to, że jak raz nie puszczono powtórki, "Ojca Mateusza" już nie będzie, a nowe odcinki mają być na przełomie lutego i marca.

    24.01.2020 19:49
  • Karol (gość)

    Noi bardzo dobrze kto takie główno ogląda większość seriali to dno M jak miłość ,Wrytmie serca , Diagnoza , Przyjaciułki i wiele innych seriale dla idiotów i długo letnia praca dla aktorów bo by zgłodu poumierali

    24.01.2020 17:14
  • Karol (gość)

    Noi bardzo dobrze kto takie główno ogląda większość seriali to dno M jak miłość ,Wrytmie serca , Diagnoza , Przyjaciułki i wiele innych seriale dla idiotów i długo letnia praca dla aktorów bo by zgłodu poumierali

    24.01.2020 17:14
  • Anna (gość)

    No oglądalność 109%,pobili wszystkie programy. Kurski J.oglosil sukces.

    24.01.2020 15:12
  • Marta G (gość)

    Bardzo lubię Ojca Mateusza, oglądam wszystkie odcinki. Ale nic się nie stanie jak zostanie film ten przesunięty - zwłaszcza że jest to odcinek powtórkowy. Przestańcie podburzać ludzi i siać ferment. TO JEST ŻAŁOSNE.

    24.01.2020 13:49
  • Bbn (gość)

    Żyd Polak Niemiec to są ludzie tacy jak my należy im się szacunek jak każdemu człowiekowi historię trzeba pamiętać bo po latach wszystkiemu będą winni my Polacy.

    24.01.2020 12:53
  • Nicki (gość)

    Milo że nie powiedzieli tego wcześniej, nie każdy chce oglądać film o żydach, nie każdego to interesuje

    24.01.2020 12:52
  • Egghead (gość)

    Nawet w tak prostym komunikacie TVP jest w stanie nakłamać. Najbardziej znany detektyw w sutannie to oczywiście Frank Dowling.

    24.01.2020 12:49
  • ... (gość)

    Mam nadzieję że jednorazowo usunięto Ojca Mateusza z ramówki. Jestem wierną fanką tego serialu. Ale rozumiem że takie historie trzeba przypominać.

    24.01.2020 12:35
  • Limuze (gość)

    Tak doniosła rocznica musi być upamiętniona , w tym filmie ukazane losy ludzi którzy chronili życie sąsiada żyda ,utrata życia całych rodzin ,to jest wzruszające i ukazuje nam Polakom jacymy jesteśmy, my Polacy . Czytałem komentarze innych tu piszących, odnoszę wrażenie ze to nie Polacy , Polak jednak sumienie ma .

    24.01.2020 11:19
  • Tlen (gość)

    Ukradli mu rower i niema czym jeździć takie filmy to jakaś kpina Reksio jest lepszy

    24.01.2020 10:34
  • Przemek (gość)

    Mam nadzieję że już nie będą puszczać tego badziewia jakim jest ten Mateusz.. Denny ten serial że masakra..

    24.01.2020 10:10
  • Emerytka (gość)

    Jestem ciekawa czy wszyscy którzy się wypowiadali to Polacy czy ludzie polskojęzyczni???

    24.01.2020 09:18
  • Ewa (gość)

    Historie trzeba przypominać nawet ta która jest komuś nie na rękę.Coz jest wart Naród bez historii .Film można odtworzyć ,to niezbyt ciekawy serial.

    24.01.2020 09:18
  • Xxxxx (gość)

    Mam tych Żydów w czarnej d... Tyle mnie obchodzą...

    24.01.2020 09:09
  • Bronek (gość)

    Znowu te Judy...

    24.01.2020 06:16
  • Irena Sypniewska (gość)

    Niektórzy zachowują się jak rozwydrzone bachory, tupią nogami rzucając się jak wszy na kołnierzu, bo przegapili ulubiony serial, pusta ciemnota

    24.01.2020 00:49
NowszeStarsze