"Ojciec Mateusz" zniknie z anteny?! Drastyczny spadek oglądalności serialu z Arturem Żmijewskim

"Ojciec Mateusz" już wkrótce zniknie z anteny TVP? Serial z Arturem Żmijewskim po zmianie godziny emisji zanotował drastyczny spadek oglądalności. Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Serial "Ojciec Mateusz" to jeden z największych hitów TVP! Przygody księdza-detektywa możemy oglądać nieprzerwanie od 2008 roku, ale wiele wskazuje na to, że nad serialem zbierają się czarne chmury.

Córka Artura Żmijewskiego wkracza do show-biznesu! Jest niesamowicie utalentowana. Czym się zajmuje?Zobacz więcej

Produkcja z Arturem Żmijewskim w roli głównej zanotowała ostatnio bardzo duży spadek oglądalności. Nowe odcinki, które można oglądać w piątki o godzinie 21, przyciągają zaledwie 1,76 miliona widzów, Poprzedni sezon, który emitowany był w czwartki, mógł cieszyć się średnią oglądalnością 3,11 miliona.

W nowej ramówce "Ojciec Mateusz" musi rywalizować z popularnymi programami rozrywkowymi, czyli "Dance Dance Dance" oraz "Twoja twarz brzmi znajomo", a także z hitami filmowymi emitowanymi w ramach cyklu Superkino. Co ciekawe, mimo spadku oglądalności, serial wciąż przyciąga przed ekrany więcej widzów niż konkurencja.

Wydaje się jednak, że przeniesienie serialu po 10 latach na dzień, w którym najmniej osób ogląda telewizję, może zwiastować jego rychłe zakończenie. W rozmowie z portalem Echodnia.eu do sprawy odniósł się także burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec. Jego zdaniem miasto poradzi sobie bez serialu i jest w trakcie przygotowywania nowej strategii promocyjnej.

To na pewno nie byłaby dobra informacja, bo wszyscy pokochaliśmy przygody księdza detektywa. W minionym roku podjęliśmy jednak kroki mające przygotować miasto na taki wypadek. Wspólnie z przedsiębiorcami, przedstawicielami ludzi kultury pracujemy nad budową marki Sandomierza - powiedział Marcin Marzec.

Czy "Ojciec Mateusz" rzeczywiście podzieli los "O mnie się nie martw" i "Rodzinki.pl"? Nie można tego wykluczyć!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Pol (gość)

    To są brednie WP TO JEST NAJLEPSZY SERIAL !!!!

    06.04.2021 08:19
  • Bonifacy (gość)

    Najfajniejszy serial na TVP1 jak zniknie to koniec z TVP. Pozdrawiam aktorów z Ojca Mateusza

    01.04.2021 09:40
  • Gabi (gość)

    Czemu pana Kurskiego tak szybko nie można usunąć takie zmany porobione a i tak nie ma co oglądać

    01.04.2021 09:30
  • Janusz.winie (gość)

    Kto.podniesierękenaserial.ojca.mateusza.powinen.być.ukarany!!!.

    01.04.2021 06:55
  • Google

    ^Google będzie płacić konsekwentnie od 27485 do 29658 dolarów za zrobienie zdjęcia w Internecie z domu. Dołączyłem do tej akcji 2 miesiące temu i zarobiłem 31547 $ w moim pierwszym miesiącu k z tej akcji h. Mogę powiedzieć, że moje życie uległo całkowitej poprawie! Przyjrzyj się temu, co robię .....> www.works79.com

    01.04.2021 06:14
  • Łukalon (gość)

    Powiem tak tvp z idiota przekupnym na czele to proste jak budowa cepa ze w ramach jego idiotyzmu chca sciagnac serial ktory juz ma tyle sezonow a jak sciagnac serial umiescic go w dzien i o godzinie takuej w ktorej ci co chca ogladac telewizje wola filmy obejrzec czy cos innego niz serial w dodatku tvp osmiesza ludzi ktorzy wykuluja strefe abo na vod. tvp. Pl nekajac ludzi reklamami od 1 stycznia 2021 roku bo nie po to czlowiek placi tam abonament dodatkowy by ogladac reklamy np ogladajac klan trwa okolo 24 mjn musimy obejrzec okolo 7 min reklam dla mnie cala stacja tvp jest do kasacji

    01.04.2021 01:23
  • Lena (gość)

    Nie wierzę w to że zniknie "Ojciec Mateusz". Jutro jest Prima aprilis i to na pewno żart.

    31.03.2021 23:12
  • Fanklub (gość)

    Jest mi obojętne i tak będę oglądał.

    31.03.2021 23:05
  • Ola (gość)

    Zmiana dnia emisji to może oznaczać tylko jedno- serial zostanie skasowany tak jak Rodzinka i OMSNM, ona seriale miały tak samo, najpierw zmiana dnia emisji a potem likwidacja...

    31.03.2021 21:38
  • Janik (gość)

    Bardzo dobry serial, niema sprawy że leci w piątek.

    31.03.2021 21:36
  • Ghg (gość)

    Dla mnie osobiście w piątek pasuje, bo i tak ni nie oglądałam, ale rozumiem, że innym może nie pasować. Zgadzam się z Gościem - skoro serial jest najchętniej oglądaną pozycją w tym paśmie to nie powinna zapaść taka decyzja. Poza tym nie przesadzajmy - to są prawie 2 miliony, więc i tak dużo ludzi ogląda.

    31.03.2021 20:29
  • Młoda ambitna karierowiczka (gość)

    Uważam że czwartek był super, A w piątek ludzie najczęściej wychodzą z domów odpocząć na świeżym powietrzu.

    31.03.2021 20:06
  • Isia (gość)

    Zmienianie emisji tego serialu nie jest fair. Od lat go oglądam z dużym zainteresowaniem. Widziałam każdy odcinek. Dlaczego wycofać coś, co jest naprawdę dobre? Nie wiem, czemu służą zmiany, może żeby podnieść oglądalność innych programów? Tylko dlaczego kosztem czegoś dobrego? Trzymam kciuki za kontynuację tego serialu, fabuła i aktorstwo pierwsza klasa :)

    31.03.2021 18:28
  • Normalny pracujący inteligent (gość)

    Tragedia te wasze seriale dla otępiałych emerytów. Wstydzcie się tandeciasze.

    31.03.2021 18:28
  • wystarczyło nie zmieniać dnia emisji (gość)

    czwartek był ok i jak widać lepsze okazało się wrogiem dobrego

    31.03.2021 18:16
  • Gość (gość)

    Skoro serial jest liderem oglądalności w swoim paśmie to nie widzę powodu, żeby wysuwać takie wnioski, że prawdopodobnie zostanie zakończony w najbliższej przyszłości. Komisarz Alex od kilku lat ma taką oglądalność, a nawet niższą, i pomimo tego ciągle są planowane jego kolejne sezony.

    31.03.2021 14:14
  • Gość (gość)

    Jesienny sezon, emitowany w czwartki, miał oglądalność 2,35 miliona widzów. Ponad 3 miliony miał sezon wiosenny emitowany rok temu. Poprzedni sezon to ten jesienny, a nie ten sprzed roku. Nauczcie się dobrze korzystać z artykułów Wirtualnych Mediów.

    31.03.2021 14:06