"Ojciec Matuesz" po wakacjach 2018. Klaudia Halejcio w nowych odcinkach! Co się wydarzy? [STRESZCZENIE ODCINKA+WIDEO]

"Ojciec Mateusz" świętuje w tym roku swoje 10-lecie. Po wakacjach 2018 zobaczymy nowe odcinki serialu o księdzu - detektywie. Co się wydarzy? Kto pojawi się w nowym sezonie? Sprawdźcie, co powiedzieli nam Piotr Miazga i Piotr Polk!

Multimedia

"Ojciec Mateusz" odcinek 252. w czwartek, 6.09.2018 o godz. 20:35 w TVP1! - sprawdź program tv

Co nowego w Sandomierzu? Wkrótce na ekranach naszych telewizorów pojawią się nowe odcinki serialu "Ojciec Mateusz", który w tym roku obchodzi swój jubileusz 10-lecia.

Serial o proboszczu z Sandomierza ma już 10 lat! Co wydarzyło się w 1. odcinku? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W pierwszym odcinku 20. sezonu "Ojca Mateusza" po wakacjach 2018 na komendę trafia budowlaniec Marian Walicki (Michał Tokaj). Informuje policjantów, że w miejscowej dyskotece „Vistula Beach” został okradziony. Niewiele pamięta z tamtego wieczoru, lecz stanowczo twierdzi, że stracił piętnaście tysięcy złotych. Pieniądze, które otrzymał od ojca swojej partnerki Marioli Loski (Klaudia Halejcio), były przeznaczone na zakup używanego samochodu. Henryk Loska (Mirosław Zdrojewicz), właściciel dobrze prosperującej rozlewni owoców, nie akceptuje Walickiego. Uważa go za obiboka, który chce się dobrać do jego pieniędzy.

Nocul z Dziubakiem udają się do dyskoteki. Od menedżera i właściciela klubu, Pawlickiego (Zbigniew Suszyński), dowiadują się, że Walicki chcąc zaimponować dziewczynom przehulał wszystkie pieniądze na drogie szampany. Jako dowód menadżer przedstawia kopię rachunku. Policjanci chcą zweryfikować tę informację i porozmawiać z Marianem. Okazuje się, że ten został dotkliwie pobity przez nieznanego sprawcę i jest w szpitalu. Walicki zeznaje, że w dniu napadu posprzeczał się z teściem. Henryk Loska nie mógł mu wybaczyć, że przepuścił pieniądze przeznaczone na auto. Zrozpaczona ciężarna Mariola pojawia się na plebani i żali się ojcu Mateuszowi. Jest zdruzgotana i chce odwołać planowany z Marianem ślub.

W trakcie śledztwa Dziubak odkrywa, że szampanów, które miał zamawiać Walicki, w ogóle nie ma w dyskotece. Chce wysłać do lokalu Gibalskiego, ale starszy sierżant od kilku dni jest nieobecny duchem. Powód jego rozkojarzenie szybko wychodzi na jaw - okazuje się, że jego żona (Alżbeta Lenska) jest w ciąży. Gibalski jest przejęty jak nigdy dotąd i ciągle wypytuje Nocula, co należy robić, by być dobrym ojcem. Przemysław Gibalski towarzyszy żonie Agacie podczas pierwszego USG, a wieczorem czyta na głos książkę przygodową, chcąc nawiązywać z dzieckiem emocjonalny kontakt. Agata ma dość tego szaleństwa. Podstępem wysyła go ze śmieciami. Kiedy wraca, zauważa, że nie zabrał kluczy, a Agata nie chce go wpuścić. Zbity jak pies idzie nocą na plebanię.

Wystawa poświęcona serialowi! Zobacz pomieszczenia z produkcji i figury woskowe bohaterów [GALERIA]Zobacz więcej

Do „Vistula Beach” idzie więc Dziubak. Menadżer lokalu twierdzi, że szampany właśnie się skończyły. Policjanci wpadają więc na pomysł prowokacji. Gibalski z Marczakiem będą udawać bogatych klientów, by nakryć właściciela dyskoteki na oszustwie. W lokalu Gibalski bryluje z dziewczynami, ale kiedy wypija jeden z drinków grunt usuwa mu się spod nóg. Ratuje go Marczak i odstawia na izbę przyjęć.

Ekspertyza drinków przynosi zaskakujące wyniki. Okazuje się, że w klubie do napojów ktoś dodawał tajemniczą pigułkę. Policja chce przesłuchać właściciela dyskoteki, ale dostaje informację, że Pawlicki został właśnie brutalnie zamordowany.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • patrykrzepkalat22 (gość)

    juszniemogesiędoczekać20sezonuojcamateusza

    10.08.2018 09:27
  • patrykrzepka (gość)

    ojciecmateusztobardzożyciowybardzofajnyserial ni imojejmamiesiębardzopodoba

    28.07.2018 08:41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×