"Okręt". Premiera serialowej wersji jednego z najlepszych filmów wojennych w Epic Drama! [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]

Na tę produkcję czekali z niecierpliwością wielbiciele słynnego filmu Wolfganga Petersena. Telewizja Epic Drama pokaże serialową wersję "Okrętu"! Kiedy premiera? Sprawdźcie szczegóły!

Multimedia

"Okręt" premiera w Epic Drama w poniedziałek, 26 listopada o 21:00! - sprawdź program tv

Akcja serialu "Okręt" rozpoczyna się w momencie, w którym pożegnaliśmy bohaterów legendarnego już filmu Wolfganga Petersena pod tym samym tytułem z roku 1981. Twórcy scenariusza oparli się również na powieści "Okręt" i jej kontynuacji pod tytułem "Twierdza" Lothara-Günthera Buchheima . Przypomnijmy, że film Petersena kończy scena nalotu na port, w którym cumuje U-96. Trafiony bombami okręt tonie.

Nowy serial w TV! Gdzie policja nie może... tam kobietę pośle! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Jesień 1942 roku, tereny okupowanej Francji. Wojna U-Bootów przybiera na sile i brutalności. Młoda czterdziestoosobowa załoga okrętu U-612 szykuje się do misji bojowej na terytorium wroga. Tymczasem w porcie w La Rochelle formuje się ruch oporu wobec niemieckiego okupanta. W odróżnieniu od filmu fabuła serialu obejmuje działania wojenne na morzu i lądzie. Wątek na lądzie umożliwił również wprowadzenie do fabuły postaci kobiecych. Jedna z głównych bohaterek, tłumaczka Simone Strasser (Vicky Krieps) miota się między patriotycznymi uczuciami do swej niemieckiej ojczyzny, sympatią dla francuskiego ruchu oporu a niebezpieczną, bo zakazaną miłością. Tymczasem jej służący na pokładzie U-612 brat i reszta załogi zmaga się z ciasnotą i klaustrofobiczną atmosferą okrętu podwodnego. Poddani presji, znajdujący się na granicy wytrzymałości psychicznej i fizycznej młodzi mężczyźni zostają poddani ciężkiej próbie, rośnie napięcie, zachowanie wierności jest coraz trudniejsze.

Serial, oprócz warstwy wojenno-sensacyjnej, porusza ważny moralnie i w dobie narastającego terroryzmu nadzwyczaj aktualny temat – pokazuje jak ślepy fanatyzm wikła młodych ludzi w bezsensowną wojnę.

Liv Tyler w serialu Epic Drama. Kiedy premiera? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

"Okręt" jest koprodukcją Sky Deutschland, Bavaria Fiction i Sonar Entertainment. Reżyserem serialu jest Austriak Andreas Prochaska ("Das Finstere Tal"). Zdjęcia kręcono w Monachium, w La Rochelle, w Pradze i na Malcie. Budżet wyniósł 32,8 milionów dolarów. Aby uzyskać prawdziwą atmosferę łodzi podwodnej, jej wnętrze zainstalowano na huśtawce w pracowni w Pradze. "Mogliśmy sprawić, by nasi aktorzy cierpieli na chorobę morską" – opowiadał nie bez satysfakcji producent z Bawarii Oliver Vogel. Mierząca 67 metrów atrapa U-Boota "zagrała" wcześniej w amerykańskim filmie wojennym z Matthew McConaugheyem – „U-571“ (2000). W gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy m.in. Vicky Krieps (Phantom Thread), Lizzy Caplan (Masters of Sex) Toma Wlaschihę (Gra o tron), Vincenta Kartheisera (Mad Men), Jamesa D'Arcy’ego (Agent Marvel Carter) i Thierry’ego Frémonta (Juste un regard).

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×