"Okręt" sezon 2. Wojenny serialowy dramat powraca do telewizji! Pełne napięcia sceny i zwroty akcji w 2. sezonie na Epic Drama!

Zrealizowany z wielkim rozmachem wysokobudżetowy serial "Okręt" ("Das Boot") po przerwie wraca na ekrany. Premierowy odcinek drugiego sezonu zostanie wyemitowany już w maju na kanale Epic Drama.

Multimedia

"Okręt" sezon 2. od niedzieli, 17.05.2020 o godz. 21:30 na Epic Drama! - sprawdź program tv

Pierwsza seria wojennego dramatu, inspirowanego bestsellerową powieścią Lothara-Günthera Buchheima i nominowanym do Oscara dziełem Wolfganga Petersena pod tym samym tytułem, zyskała międzynarodowe uznanie krytyków. Koprodukcja Sky Deutschland, Bavaria Fiction i Sonar Entertainment ukazuje trudną rzeczywistość II wojny światowej poprzez zestawienie dwóch fabuł toczących się równolegle na lądzie i morzu.

"Okręt" powraca z 2. sezonem! Jakie inne seriale i filmy oglądać w maju na Epic Drama? Zobacz więcej

Akcja drugiego sezonu "Okrętu" rozpoczyna się w grudniu 1942 r. Doświadczony oficer marynarki Johannes von Reinhartz (Clemens Schick) zostaje wysłany w tajną misję na wschodnie wybrzeże USA w celu wysadzenia na ląd sabotażystów. Jego lojalność jest podawana w wątpliwość, dlatego w ślad za nim zostaje wysłany Wrangel (Stefan Konarske), dowodzący U-612. Były dowódca U-612 Hoffmann (Rick Okon) ledwo unika śmierci na Oceanie Atlantyckim. W Nowym Jorku znajduje schronienie u Sama Greenwooda (Vincent Kartheiser), który zawdzięcza mu życie. Tymczasem w La Rochelle Simone (Vicky Krieps) nadal potajemnie pomaga osobom dotkniętym nazistowską okupacją. Szef gestapo, Forster (Tom Wlaschiha), nabiera podejrzeń, że Simone i jej współlokatorka Margot (Fleur Geffrier) podejmują działania w celu zorganizowania ucieczki żydowskiej rodzinie.

Do obsady drugiego sezonu dołączyli m.in. Clemens Schick ("Casino Royale"), Thomas Kretschmann ("Avengers: Czas Ultrona"), Rochelle Neil ("Terminator: Mroczne przeznaczenie"), Ulrich Matthes ("Upadek"), Paul Bartel ("Les Petits Princes"), Michael McElhatton ("Gra o tron") i Sebastian Hülk ("Biała wstążka"). Nie zabraknie również gwiazdorskiej obsady z poprzedniego sezonu: Vicky Krieps ("Nić widmo") – nagrodzona za najlepszą rolę kobiecą w pierwszym sezonie, Tom Wlaschiha ("Gra o tron"), Rick Okon ("Miejsce zbrodni"), Vincent Kartheiser ("Mad Men"), Fleur Geffrier ("Elle"), Thierry Frémont ("Sprzymierzeni"), Rainer Bock ("Zadzwoń do Saula"), Leonard Scheicher ("Mroczy świat"), czy Stefan Konarske ("Młody Karol Marks").

Seriale wojenne to nie tylko "Czas honoru" i "Czterej pancerni"! Jakie są najlepsze seriale o wojnie? Zobacz więcej

Nowy sezon to pełne napięcia sceny i zwroty akcji, ale również pogłębione psychologicznie studia postaci. Zdjęcia realizowano m.in. w La Rochelle, Manchesterze, Liverpoolu, Pradze i na Malcie. Za reżyserię i scenariusz drugiego sezonu serialu jest odpowiedzialny Matthias Glasner oraz Rick Ostermann. Zdjęcia zrealizowali David Luther i Philipp Blaubach. Serial "Okręt" będzie emitowany tylko na kanale Epic Drama. Koncern Viasat World posiada wyłączne prawa do dystrybucji filmu na wybranych rynkach międzynarodowych.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×