"Okręty podwodne - niewidzialna broń". Fascynująca podróż w morskich głębinach! [ZDJĘCIA]

Okręty podwodne to fascynujące konstrukcje. Autorzy zabiorą nas w rejs francuskim łodzią o napędzie atomowym typu Rubis. Następnie czeka nas wizyta w stoczni w Cherbourgu, gdzie budowane są Barracudy - najnowsze francuskie okręty podwodne z napędem jądrowym. Sprawdź gdzie oglądać!

Multimedia

"Okręty podwodne - niewidzialna broń" poniedziałek, 22 października, godz. 16:05 na Fokus TV - sprawdź program tv

Pierwszym okrętem podwodnym napędzanym przez okrętową siłownię jądrową był amerykański USS Nautilus (SSN-571), który wszedł do służby w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych 30 września 1954 roku. Obecnie okręty podwodne z napędem jądrowym wykorzystywane są w marynarkach wojennych Rosji, Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin oraz Indii.

Okręty podwodne z napędem jądrowym stanowią alternatywę dla przeważnie mniejszych i tańszych okrętów podwodnych z napędem konwencjonalnym. Za zastosowaniem napędu jądrowego przemawia jego ogromna moc, a co za tym idzie możliwość uzyskania bardzo wysokiej prędkości, nieograniczony zasięg oraz fakt, że czas przebywania w zanurzeniu ograniczony jest jedynie wytrzymałością psychiczną załogi i ilością prowiantu.

Podczas projektowania i konstruowania tych nowoczesnych jednostek wykorzystywana jest zaawansowana technologia. Dzięki niej pozostają one niemal nieuchwytne nie widać ich, nie słychać i wrogom trudno dokładnie określić ich pozycję.

Twórcy programu "Okręty podwodne - niewidzialna broń" zapraszają w wyjątkową podróż na pokładzie francuskiej atomowej łodzi podwodnej typu Rubis. Następnie czeka nas wizyta w stoczni w Cherbourgu, gdzie budowane są Barracudy - najnowsze francuskie okręty podwodne z napędem jądrowym.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×