"Opancerzony". Męskie kino akcji w gwiazdorskiej obsadzie [RECENZJA]

Ty Hackett jest ochroniarzem. Razem z kolegami mają ochraniać opancerzoną furgonetkę przewożącą 42 miliony dolarów. Dowiaduje się, że towarzysze chcą przechwycić gotówkę i upozorować napad.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Ty Hackett (Columbus Short) po powrocie z misji w Iraku próbuje ułożyć sobie życie, a przede wszystkim zająć się młodszym bratem po śmierci ojca i uregulować rodzinne finanse, bo bank stanowczo upomina się o swoje. Dostaje robotę w firmie ochroniarskiej, gdzie pracuje jego kumpel Mike (Matt Dillon), oraz kumple kumpla: Quinn (Jean Reno), Baines (Laurence Fishburne) i Palmer (Amaury Nolasco). Okazuje się, że ta czwórka szykuje skok stulecia: chcą sfingować napad na ochranianą przez siebie furgonetkę przewożącą pieniądze i okraść własną firmę na 42 mln dolarów! To dla Ty'a szansa, by rozwiązać problemy finansowe, zgadza się więc przyłączyć, pod warunkiem, że nikomu nie stanie się krzywda. Jednak kiedy w genialnym planie coś nie wypali - zawsze musi zawieść jakiś drobiazg! - będzie musiał stawić czoła wspólnikom.

Czysto męskie kino. Także dlatego, że z dwóch żeńskich ról jedna jest niema, a druga trwa ledwie cztery minuty. W "Opancerzonym" króluje adrenalina.

Piotr Radecki

Kryminał USA 2009, reż. Nimród Antal

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×