"Operacja Argo - Prawdziwa Historia" - dokument wart Oscara

W wielkanocne popołudnie Discovery Channel odsłoni kulisy operacji Argo - spektakularnej akcji agentów CIA, rozsławionej dzięki nagrodzonemu Oscarem filmowi pod tym samym tytułem.

Multimedia

Dokument "Operacja Argo - prawdziwa historia" pokaże wszystkie szczegóły dramatycznej eksfiltracji amerykańskich dyplomatów, ukrywających się przed tłumem radykalnych Irańczyków. Premiera programu w niedzielę, 31 marca 2013 r., o godz. 16.00 na Discovery Channel.

Kiedy 4 listopada 1979 roku islamscy rewolucjoniści rozpoczęli oblężenie budynku ambasady USA w Teheranie, szóstce amerykańskich dyplomatów udało się wyrwać z potrzasku. Ukrywanie się na ulicach wrogiego miasta niosło ze sobą zagrożenie życia. Chcąc uratować ukrywających się w ambasadzie Kanady dyplomatów, CIA zdecydowała się na szaleńczą misję ratunkową. Czy misja rzeczywiście była takim sukcesem, jak przedstawia to film, który w tym roku otrzymał Oscara? Co naprawdę wydarzyło się w trakcie akcji?

Po latach najważniejsze osoby biorące udział w operacji opowiedzą o tajemnicach straceńczej misji. Program odsłoni kulisy spektakularnej akcji ratunkowej oraz pokaże, jak agentom CIA udało się wyrwać uciekinierów ze śmiertelnej pułapki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×