"Operacja: LOT". odcinek 4. Kto jest odpowiedzialny za „parkowanie samolotów”? Co na lotnisku robi sokolnik? [ZDJĘCIA]

Jak wygląda codzienna praca lotniskowej Służby Celnej? Kto jest odpowiedzialny za „parkowanie samolotów”? Co na lotnisku robi sokolnik? Jakie będą wyniki końcowego egzaminu kandydatów na stewardów? Wszystko to w czwartym odcinku programu OPERACJA: LOT na Discovery Channel, który odsłoni kolejne szczegóły funkcjonowania Polskich Linii Lotniczych LOT i Lotniska Chopina.

Multimedia

"Operacja: LOT" - czwartek, 28 kwietnia 2016 r., o godz. 22.00 na Discovery Channel

Leszek Zawadka w Służbie Celnej na Lotnisku Chopina pracuje od 1989 roku. Swój zawód wybrał ze względu na bardzo ważny dla niego kontakt z ludźmi. Dzięki zdobytemu doświadczeniu dobrze wie, które przyloty niosą za sobą wyższe ryzyko przemytu niedozwolonych produktów. W nowym odcinku widzowie zobaczą przed jakimi wyzwaniami każdego dnia staje on i jego współpracownicy.

Poznamy również pracowników działu „Follow Me”, na lotnisku potocznie nazywanych „folołkami”. Ich pracę najprościej można wytłumaczyć jako parkowanie samolotów. To bardzo trudne i wymagające szybkich reakcji zadanie, ponieważ na płycie lotniska wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. Mogłoby się wydawać, że ta praca nie należy do niebezpiecznych, bo co złego może stać się kiedy samolot jest już na ziemi? O tym, jak odpowiedzialne jest to stanowisko opowie August Staszkiewicz, szef zmiany „Follow Me”.

Poważnym zagrożeniem dla startujących i lądujących samolotów bywają ptaki. W zderzeniu z rozpędzonym do 300 km/h samolotem nawet niepozorny jerzyk może spowodować awarię maszyny. Z tego powodu praca sokolnika jest niezwykle ważna dla sprawnego funkcjonowania lotniska. Wojciech Wiaderny i jego koledzy mają w swojej „flocie” dwunastu skrzydlatych pracowników, których obecność skutecznie płoszy np. mewy czy wrony. W czwartym odcinku serii OPERACJA: LOT pokazany zostanie pierwszy, testowy lot jego nowego podopiecznego. Jak wypadnie młody raróg w akcji?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×