"Operacja: LOT". Premiera przygotowanej z największym rozmachem produkcji Discovery w Polsce! [WIDEO+ZDJĘCIA]

W jaki sposób kieruje się ruchem lotniczym? Jak wygląda naprawa najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata? Co robić w sytuacjach kryzysowych na wysokości dziesięciu kilometrów nad ziemią? Na te i wiele innych pytań odpowie program OPERACJA: LOT na Discovery Channel.

Multimedia

OPERACJA: LOT - Premiera: czwartek, 7 kwietnia 2016 r., o godz. 22.00 na Discovery Channel

To pierwsza, zrealizowana w Polsce produkcja, z bliska pokazująca kulisy funkcjonowania Polskich Linii Lotniczych LOT i Lotniska Chopina. To także zrealizowany z największym rozmachem program Discovery wyprodukowany w Polsce!

Na początku 2016 roku odbyła się inauguracja regularnego połączenia lotniczego pomiędzy Warszawą a Tokio. To bardzo prestiżowy kierunek, dlatego wszystko musiało zostać dopięte na ostatni guzik. Na tej trasie PLL LOT wykorzystuje najnowocześniejsze samoloty pasażerskie świata – B 787 Dreamliner. Na 24 godziny przed odlotem inżynier Filip Reszke koordynuje pracę mechaników sprawdzających stan techniczny Boeinga 787. W czasie przeglądu okazuje się, że jeden z dodatkowych generatorów elektrycznych nadaje się do wymiany. Niestety, urządzenie musi zostać dostarczone aż z Holandii, a lot musi odbyć się już jutro. Czy mechanikom uda się wygrać wyścig z czasem?

Lot do Tokio nie mógłby się odbyć bez doskonale wyszkolonej załogi – pilotów, stewardów i stewardes. W pierwszym odcinku serii OPERACJA: LOT widzowie Discovery z bliska przekonają się, jak wygląda przygotowanie załogi do tak wymagającego lotu. Na tę wyjątkową okazję został wybrany najbardziej doświadczony personel. Szansę uczestniczenia w locie otrzymała także młodziutka stewardesa Sonia, pracująca w PLL LOT od zaledwie dwóch tygodni. Do tej pory odbyła zaledwie kilka lotów, jednak dzięki doskonałej znajomości japońskiego, będzie obsługiwała pasażerów podczas lotu inaugurującego regularne połączenie lotnicze z Warszawy do Tokio. Czy dziewczyna poradzi sobie ze stresem?

OPERACJA: LOT to również unikalna możliwość zobaczenia z bliska treningu przygotowawczego dla kandydatów na stewardów i stewardesy. Każdego roku zaledwie 15 spośród 800 osób udaje się zakwalifikować na to niezwykle wymagające szkolenie. Jak wyglądają szczegóły przygotowań? Czego muszą się nauczyć przyszli członkowie załogi pokładowej? To wszystko i wiele więcej w serii OPERACJA: LOT!

Komentarze

Skomentuj
  • Bibu (gość)

    Typowe dla programów Discovery robienie sensacji z niczego. W pierwszym odcinku oglądamy "dramatyczny" wyścig z czasem mechaników robiących przegląd Dreamlinera przez inauguracyjnym lotem do Tokio. Mechanicy czekają na część do samolotu, która ma przylecieć z Holandii. Wymiana części może potrwać kilka godzin i każda sekunda jest na wagę złota. Tak liczy się każda sekunda, że samolot jest gotowy do lotu 9 godzin przed odlotem. Mogli jeszcże dodać że połowa mechaników zeszła na zawał z powodu napięcia i stresu.

    09.04.2016 17:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×