Opole 2016. Dzień 3. Grand Prix dla Michała Szpaka! Jacek Kurski wygwizdany! [WIDEO+ZDJĘCIA]

W trzecim dniu festiwalu w Opolu po raz kolejny triumfował Michał Szpak! Jego piosenka "Jesteś bohaterem" wygrała Grand Prix Złote Opole 2016. Nie obyło się jednak bez małego skandalu. prezes TVP, Jacek Kurski został wygwizdany przez opolską publiczność.

Multimedia

Trzeci dzień 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu stał pod znakiem największych przebojów ostatnich lat. Podczas koncertu Złote Opole gwiazdy walczyły o Grand Prix Publiczności. W szranki stanęło 21 piosenek, w tym m.in. "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena w wykonaniu Janusza Radka, "Pokolenie" Kombii, "Bałkanica" Piersi, "Chodź, przytul, przebacz" Andrzeja Piasecznego, "Niech żyje bal" Maryli Rodowicz, "Przeżyj to sam" Lombardu, "Jesteś lekiem na całe zło" Krystyny Prońko, "Nie daj się" Dody, "Orła cień" Varius Manx i "Jesteś bohaterem" Michała Szpaka.

CZYTAJ TAKŻE:

OPOLE 2016. DZIEŃ 1. DARIA ZAWIAŁOW I KORTEZ NAJLEPSZYMI DEBIUTANTAMI! [WIDEO+ZDJĘCIA]
OPOLE 2016. ZOBACZ, KTO WYGRAŁ SUPERPREMIERY I SUPERJEDYNKI! [WIDEO+ZDJĘCIA]

To właśnie polski reprezentant na tegorocznej Eurowizji zaskarbił sobie największą sympatię widzów. Zakoczony Szpak, który dwa dni wcześniej otrzymał SuperJedynkę jako SuperArtysta roku, otrzymał Grand Prix z rąk prezesa Telewizji Polskiej, Jacka Kurskiego. Okazało się jednak, że to właśnie wręczający nagrodę wzbudza więcej emocji niż artyści, występujący na scenie. Prezes został wygwizdany przez opolską publiczność! Kurski wydawał się jednak niewzruszony:

Pozdrawiam widzów Telewizji Polskiej w kraju i za granicą. Szanowni Państwo, w wielu krajach aplauz wyraża się poprzez gwizdy, dlatego witam również cudzoziemców w Opolu. Łączy nas jedno. Kochamy polską muzykę, kochamy polskie piosenki i teraz cudzoziemców proszę, by pozwolili dowiedzieć się polskiej widowni kto dostał Grand Prix festiwalu Opole 2016.

Przed koncertem Złote Opole, odbyło się widowisko muzyczne w wykonaniu Waldemara Malickiego i Filharmonii Dowcipu, jedynej na świecie orkiestry, która łączy żart z różnymi gatunkami muzyki. W kabaretowym show wirtuoza fortepianu i jego orkiestry złożonej z najlepszych młodych muzyków z polskich filharmonii pod dyrekcją Bernarda Chmielarza wystąpili Anita Rywalska-Sosnowska (sopran) i Marcin Pomykała (tenor). Filharmonia Dowcipu otrzymała nagrodę TVP Polonia i tytuł Artysty bez Granic.

Opole 2016. Kulisy festiwalu. Czytaj więcej na nto.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×