Opole 2017. Ania Wyszkoni i Jan Pietrzak odsłonili swoje gwiazdy w Opolu [ZDJĘCIA]

Muzyczne święto – 54. KFPP Opole 2017 – rozpoczęte, a festiwalowe atrakcje już przyciągają publiczność. Zadość stało się też lubianej opolskiej tradycji: swoje pamiątkowe gwiazdy odsłoniły kolejne sceniczne osobowości: Jan Pietrzak i Anna Wyszkoni. Trzecią gwiazdę uroczyście odsłoni w sobotę autor wielu przebojów Marek Dutkiewicz.

Multimedia

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki to miejsce pielgrzymek turystów, mieszkańców Opola i stały punkt zbiorczy ważnych osobistości polskiej muzyki rozrywkowej. Co roku z okazji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki stawiają się tu w otoczeniu fanów, by odsłonić lśniącą gwiazdę z własnym nazwiskiem, zatopioną na zawsze w alejce opolskiego Rynku.

Jacek Kurski: Między TVP a Opolem jest przyjazna separacja [WIDEO]Zobacz więcej

W piątek, tuż przed startem tegorocznego Festiwalu, swoje gwiazdy odsłonili Jan Pietrzak, legenda polskiego kabaretu, autor i wykonawca wielu znanych piosenek, oraz Anna Wyszkoni – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Akademicki Chór Politechniki Opolskiej. Do tej pory w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki odsłonięto 52 pamiątkowe tablice. Od soboty 16 września własną będzie miał także kompozytor Marek Dutkiewicz.

Jan Pietrzak, satyryk, aktor i piosenkarz, autor setek felietonów, kultowych piosenek i.. powiedzonek, na tegorocznym festiwalu w Opolu, w sobotę 16 września będzie gwiazdą i gospodarzem koncertu "Jan Pietrzak. Z PRL-u do Polski".

Anna Wyszkoni w marcu 2017 roku wydała nową płytę studyjną Jestem tu nowa. Na tegorocznym festiwalu swoje utwory zaprezentuje na koncercie „Od Opola do Opola”, będący przeglądem najważniejszych muzycznych wydarzeń minionego roku.

Marek Dutkiewicz jest autorem kilkuset znanych całej Polsce, kultowych hitów: Jolka Jolka pamiętasz, Szklana pogoda, Aleja gwiazd, Za ostatni grosz, To, co mam, Totalna hipnoza i wielu innych. Pisze piosenki dla największych gwiazd polskiej muzyki: na koncie ma przeboje Lady Punk, Urszuli, Krystyny Prońko, Haliny Frąckowiak, Lombardu, Kombi i wielu innych.

Rafał Brzozowski: Jedziemy do Opola śpiewać i na tym się skupiam [WIDEO]Zobacz więcej

"Od Opola do Opola", niedziela 17 września, godz. 20.20, reżyseria: Konrad Smuga, TVP1 i TVP Polonia, vod.tvp.pl
"Jan Pietrzak. Z PRL-u do Polski", sobota 16 września, godz. 22.20, reżyseria: Jan Pietrzak, TVP1 i TVP Polonia, vod.tvp.pl

Sponsorem głównym 54. KFPP w Opolu jest PGE Polska Grupa Energetyczna, sponsorami: Zbyszko Company, Alior Bank oraz Idźczak Meble. Patronami medialnymi są: Program 1 Polskiego Radia, Super Express, Radio Opole i Audytorium 17– Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia.

Zobacz galerię

Jan Pietrak na próbie w Opolu

Komentarze

Skomentuj
 • Opolanin (gość)

  Pietrzak mocno przysluzyl sie Polsce w czasch komuny. Jego pieśń aby ,Polska byla Polską, byla niefomalnym hymnem pierwszej Solidarności. Dzis ma juz swoje lata i nieopatrznie stoi po jednej ze stron sporu poltycznego za co dostaje baty od drigiej strony ale jego zaslug z PRL to nie umniejsza.

  17.09.2017 06:03
 • Bogie,Windsor,Kanada (gość)

  Panie Janku-jest pan wielkim patriota.Zapraszamy do Windsor.

  17.09.2017 03:57
 • Były fan festiwalu w Opolu (gość)

  Miny widzów,"gromkie brawa" i amfiteatr który nigdy nie był jeszcze taki pusty, mówią wszystko. Panie Janie "uciekaj skoro świt bo potem bedzie wsty

  17.09.2017 00:19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×