Opole 2017, dzień 1. Debiuty wygrał zespół MOA z Martą Fitowską! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Zespół MOA z wokalistką Martą Fitowską został laureatem Karolinki - głównej nagrody im. Anny Jantar w konkursie "Debiutów" na 54. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Młodzi artyści wykonali utwór "Ile udźwignie niebo", który zdobył serca Jurorów.

Multimedia

MOA to zespół na czele z delikatną i niebanalną solistką Martą Fitowską, studentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Specjalnością młodej formacji są melodyjne utwory z intrygującej warstwie tekstowej. Zespół ma w dorobku koncerty m.in. podczas Maratonu Piosenki Osobistej, Salwa Festival czy Exodus Festival, a także trasę koncertową w Chinach w lipcu tego roku. MOA pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

Maryla Rodowicz podbiła serca opolskiej publiczności! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

MOA walczyło o laury z dwunastoma innymi debiutantami: BBR&G ze "Szmaragdową mgłą", Arkiem Kłusowskim z "To już za nami", Karoliną Leszko z "Oboje wiemy", Octavią Kay "Gdy zamykam oczy", Ravelem z utworem "Wstawaj", formacją Sen z "Wiem", Anetą Nayan z "Nowy dom", Leonem z "Tylko powiedz", zespołem Ogień z "Mary Jane", Dominiką Ptak z "Jak wiatr", Szymonem Pejskim z utworem "Walizki" i Agnieszka Twardowską z piosenką "Północ".

Zespół Marty Fitowskiej został wyróżniony przez Jury w składzie: Izabela Trojanowska, Prezes Polskiego Radia Opole Piotr Moc, Ryszard Rynkowski, Piotr Cugowski, Marcin Wyrostek, jak i widzowie głosujący poprzez SMS-y i aplikację. Koncert uświetniła minirecitalem Katarzyna Cerekwicka, a poprowadzili go Sylwia Dekiert i Rafał Szatan.

Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę słuchaczy Radia Opole zdobył zespół Ogień, na który w głosowaniu sms-owym i z pomocą aplikacji zagłosowali widzowie i słuchacze opolskiej rozgłośni. Formacja na czele z Filipem Popowem, wokalistą i autorem tekstów, wyśpiewała nagrody piosenką "Mary Jane".

Jacek Kurski: Między TVP a Opolem jest przyjazna separacja [WIDEO]Zobacz więcej

"Debiuty" to konkurs dla młodych artystów, komponujących własną, oryginalną muzykę. Wszyscy debiutanci wykonują autorskie utwory. Do konkursu w Opolu zakwalifikowały się wyróżniające się i najlepiej zapowiadające muzyczne osobowości.

Zobacz galerię

Źródło: nto.pl/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×