Opole 2017, dzień 2. Kasia Cerekwicka zwyciężczynią Premier! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Opole 2017, dzień 2. to triumf Katarzyny Cerekwickiej: wokalistka zdobyła w koncercie Premier w sumie aż 3 nagrody. Na scenie pojawili się

Multimedia

Główna Nagroda im. Karola Musioła dla najlepszej premiery 2017 roku oraz nagroda ZAiKS za najlepszą kompozycję na konkursie Premier podczas 54. KFPP Opole 2017 wyśpiewała sobie Katarzyna Cerewicka z piosenką „Bez Ciebie”.

Trzecie wyróżnienie to nagroda ZAiKS za najlepszy tekst, którą otrzymała wspólnie z Romanem Szczepankiem i Anną Dąbrowską za piosenkę Bez Ciebie. Nagroda za najlepszą kompozycję – za ten sam utwór – powędrowała głosami Jury do Katarzyny Cerekwickiej, Anny Dąbrowskiej i Jakuba Galińskego.

Maryla Rodowicz podbiła serca opolskiej publiczności! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Piękna kariera wokalistki rozpoczęła się 20 lat temu w Szansie na Sukces telewizyjnej Dwójki, gdzie Katarzyna Cerekwicka wykonała piosenkę Ewy Bem Wyszłam za mąż, zaraz wracam. Tym samym utworem piosenkarka rozpoczęła wczorajszy recital na koncercie Debiuty. To już trzeci raz, kiedy piosenkarka próbuje swoich sił na opolskiej scenie. Dziś z sukcesem – wokalistka zdobyła legendarną Karolinkę, czyli nagrodę im. Karola Musioła.

Wielkiego zwycięzcę konkursu Premier – po raz pierwszy w historii festiwalu – widzowie wybrali w dwóch etapach: najpierw wskazując trzech finalistów, a następnie wyłaniając jednego.

O tytuł najciekawszej premiery roku w sobotnim konkursie rywalizowało 12 wykonawców: Zakopower z utworem Było minęło, Monika Lewczuk z Antkiem Smykiewiczem z Biegnę, Pectus z Iluzją, Szymon Wydra i zespół Carpe Diem z utworem Płyń, Formacja Nieżywych Schabuff z utworem Poranki, Lanberry z utworem Ostatni most, Krzysztof Kiljański z piosenką W drodze, Izabela Trojanowska z utworem Skos, Patrycja Zarychta z Uwolnij mnie, Katarzyna Cerekwicka z Bez Ciebie, Omen z utworem Wiem tylko Ty, NaVi z Teraz wiem.

Drugi dzień 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki uświetnili słynni goście: Feel, Kombi i Stan Borys. Koncert prowadzili Agata Konarska i Rafał Brzozowski.

Więcej o Festiwalu w Opolu znajdziesz na nto.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×