Opole 2017. Jacek Kurski: Między TVP a Opolem jest przyjazna separacja [WIDEO]

Po wielu perturbacjach, 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2017 wreszcie się odbędzie. Koncerty zaplanowano na dni 15-17 września. Czy to oznacza, że TVP porozumiała się z Opolem?

Multimedia

Tegoroczny festiwal w Opolu stał pod wielkim znakiem zapytania. Pierwotnie miał odbyć się w dniach 9-11 czerwca, ale po tym, jak pojawiła się informacja, że TVP nie zgodziła się na udział Kayah w jednym z koncertów, z festiwalu rezygnowały kolejne gwiazdy, m.in. Katarzyna Nosowska, Audiofeels, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska, Blue Cafe, Kombii czy Grzegorz Hyży.

TVP wydaje oświadczenie w związku z odwołaniem 54. KFPP: Festiwal się odbędzie!Zobacz więcej

Problemem przy ustalaniu szczegółów dotyczących organizacji festiwalu była też współpraca z Opolem. Prezydent miasta odstąpił od umowy dotyczącej organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, a powodem było "niewywiązywanie się Telewizji Polskiej z jej zapisów".

Ostatecznie zdecydowano, że festiwal w Opolu odbędzie się w późniejszym terminie. Rozpocznie się wieczorem 15 września jubileuszem 50-lecia pracy artystycznej Maryli Rodowicz. W dalszej części wieczoru i w kolejnych dwóch dniach imprezy zobaczymy kolejne wielkie gwiazdy i młodych, utalentowanych artystów. Jak wyglądają kwestie formalne przy organizacji festiwalu? - Między TVP a Opolem jest przyjazna separacja - wskazuje prezes TVP, Jacek Kurski.

TVP ogłasza listę artystów, którzy zaśpiewają w Opolu! Festiwal we wrzesniu! [GALERIA]Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×