Opole 2018. Chcieli wyrzucić je z festiwalu, a tymczasem one wygrały Debiuty! Girls on Fire triumfują! Co się działo podczas 1. dnia festiwalu? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Za nami pierwszy dzień 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Nie obyło się bez kontrowersji, masy kiczu i nudy. Sprawdźcie, co się działo na opolskiej scenie i kto triumfował. Prezentujemy też zdjęcia z 1. dnia 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

Multimedia

Tegoroczny festiwal rozpoczął się od koncertu mundialowego, który później został przerwany ze względu na towarzyski mecz Polska-Chile. Opolską publiczność rozgrzewały największe przeboje, towarzyszące światowym rozgrywkom piłkarskim z udziałem polskich drużyn, w wykonaniu gwiazd: Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Bednarek Band, Andrzeja Dąbrowskiego, Liber&InoRos, Golden Life, Bogdana Łazuki, grupy Krzysztof Nowak&Złe Psy.

Maryla Rodowicz po raz kolejny na scenie! Pamiętacie jej występy sprzed lat? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W piątkowy wieczór widzowie w głosowaniu sms-owym wybrali hit Mistrzostw Świata Rosja 2018. Oficjalny przebój Mundialu wyśpiewał zespół Kombi utworem „Polska drużyna”. Polscy kibice usłyszeli siedem propozycji mundialowego przeboju, poza zwycięzcą także: „Świat jest nasz” Rafała Brzozowskiego, „Smak zwycięstwa” Pectus, „Dawaj Polska” InoRos, „Twój dzień” Rudnika, „Chodź na mecz” zespołu Orły.pl, „Ole Ole” Chucho & HCR oraz „Lecimy do Rosji” zespołu Blondyn i Polscy fani z Irlandii. Niestety, nuda i kicz to dwa słowa, które doskonale opisują tę część imprezy. Do tego Izabella Krzan i Rafał Brzozowski niezbyt potrafili się odnaleźć jako prowadzący...

Kontrowersje wokół zespołu Girls on Fire. Piosenka „Siła kobiet” zostanie wycofana? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Ledwo przed północą rozpoczął się najciekawszy punkt programu tego dnia, czyli koncert Debiutów. Jury w składzie: Łukasz Zagrobelny, Olga Bończyk, Katarzyna Żak, Rafał Poliwoda przyznało nagrodę im. Anny Jantar zespołowi Girls on Fire! I nie byłoby w tym niczego kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że wcześniej piosenka formacji poruszyła prawicowe środowiska, wyzwoliła protesty i wielotysięczne podpisy pod petycją do prezesa Kurskiego, a na końcu pozbawiła roboty człowieka, który z ramienia TVP dopuścił do jej udziału w festiwalu. Więcej na ten temat przeczytacie na nto.pl.

W wyniku glosowania Widzów, zwycięzcą koncertu "Debiutów” zostało „Batumi” Sióstr Melosik. O przyznaniu Nagrody Publiczności zdecydował wynik ogólnopolskiego głosowania sms-owego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Miodek (gość)

    Za nami pierwszy dzień 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Nie obyło się bez kontrowersji, masy kiczu i nudy. Sprawdźcie, co się działo na "SOPOCKIEJ" scenie ... PEŁEN PROFESJONALIZM JAK W TVP :-)

    09.06.2018 12:54

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×