Opole 2019. Sargis Davtyan i Aleksandra Nykiel - kim są najlepsi debiutanci tegorocznego festiwalu?

Pierwsze nagrody na tegorocznym festiwalu w Opolu zostały już rozdane! Statuetki zgarnęli Sargis Davtyan i Aleksandra Nykiel. Kim są tegoroczni debiutanci?

Multimedia

Za nami Koncert Debiutów na tegorocznym festiwalu w Opolu! Nagroda im. Anny Jantar powędrowała do Sargisa Davtyana, a w głosowaniu SMSowym zwyciężyła Aleksandra Nykiel! Kim są tegoroczni zwycięzcy? Czy występ w Opolu będzie dla nich trampoliną do wielkiej kariery?

Dramat Edyty Górniak podczas 1. dnia festiwalu! Sprawdź, kto zwyciężył w koncercie Debiuty!Zobacz więcej

Sargis Davtyan - z ziemi armeńskiej do Polski

Największe uznanie tegorocznego jury, w którym zasiedli m. in. Maciej Miecznikowski, Rafał Bryndal i Alicja Węgorzewska, zyskał zaledwie 17-letni wokalista ormiańskiego pochodzenia. Sargis Davtyan jest na co dzień uczniem jednego z liceów w Jaworznie, a w Polsce mieszka przez niemal całe swoje życie. W trakcie koncertu wykonał piosenkę "Powiedz", którą opisuje następującymi słowami:

Tak, to jest mój pierwszy singiel, który wyszedł. Romantyczny, bo też taka tematyka i takie też emocje. Może nie jest to jakieś piękne love story, bo z tekstu wynika, że tak bez happy endu, ale życie idzie dalej. Jest teraz bardzo fajnie, się bardzo cieszę!

Aleksandra Nykiel - dla niej wszystko jest możliwe

W trakcie tegorocznego koncertu Debiutów przyznano także Nagrodę Publiczności, która trafiła w ręce Aleksandry Nykiel, prostej dziewczyny z Bielska-Białej. Tegoroczna laureatka śpiewa od 7 roku życia, a wokalistyka jest dla odskocznią od niepełnosprawności i codziennych problemów, artystka cierpi bowiem na niedowład prawej ręki. Na opolskiej scenie wykonała autorską piosenkę pt. "Moja siła", o której tak mówiła na antenie Radia Opole:

To jest piosenka o moim życiu, o tym, co przeszłam i co jeszcze przede mną. Opowiadam nią też skąd czerpię moją siłę do życia i cieszenia się nim!

Co dalej z występem Edyty Górniak? Wróci na scenę opolskiego amfiteatru?Zobacz więcej

"Szansa na sukces" - kuźnia talentów?

Co ciekawe, laureaci tegorocznych statuetek swoje pierwsze kroki stawiali w programie "Szansa na Sukces. Opole 2019". Zarówno Sargis Davtyan, jak i Aleksandra Nykiel wystąpili w odcinku, w którym gościem specjalnym był Natalia Kukulska, a uczestnicy śpiewali piosenki Anny Jantar. Wtedy wygrała Nykiel, która zwyciężyła również w całym programie!

Teraz pozostało nam tylko obserwować, jak dalej rozwinie się kariera tegorocznych laureatów. Życzymy im wszystkiego, co najlepsze! W naszej galerii znajdziecie sporo zdjęć z ich występów!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Meloman (gość)

    Nic a nic ciekawego. Ani muzycznie ani ani. Smętnie. Depresyjnie. Nie widać tu kariery.

    08.07.2019 19:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×