Opole 2020. Igor Herbut i Kuba Badach zachwycili swoim wykonaniem "Tyle samo prawd ile kłamstw" w hołdzie dla Romualda Lipki

Podczas koncertu "Cisza, jak ta" na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu znani wokaliści wykonywali przeboje, które stworzył śp. Romuald Lipko. Wśród nich byli Igor Herbut i Kuba Badach, których występ przejdzie do historii festiwalu.

Multimedia

Igor Herbut i Kuba Badach razem na scenie

Romuald Lipko miał niesamowity talent. Był kompozytorem, który w swoim dorobku zgromadził wiele z największych przebojów polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znajduje się m.in. piosenka "Tyle samo prawd ile kłamstw", która weszła do repertuaru Izabeli Trojanowskiej. W Opolu wykonał go wyjątkowy duet.

Widowiskowe tango Justyny Steczkowskiej podczas koncertu "Cisza jak ta"! Kto jeszcze oddał hołd Romualdowi Lipce?Zobacz więcej

Na scenie pojawili się Igor Herbut i Kuba Badach. Wokaliści śpiewali i grali na fortepianach. Ich aranżacja utworu była znacznie wolniejsza i bardziej nastrojowa niż oryginał. Widownia słuchała jak zaczarowana, a panowie dali popis największej muzykalności. Prowadzący koncert Artur Orzech podkreślił, że występ Herbuta i Badacha przejdzie do historii.

Warto wspomnieć, że Igor Herbut i Kuba Badach po raz pierwszy wystąpili publicznie w duecie. Wiosną 2020 roku obaj zasiedli w jury programu "The Four. Bitwa o sławę" w Telewizji Polsat. Show został przerwany z powodu pandemii koronawirusa i nie wiadomo, czy w ogóle powróci na antenę.

Protest song triumfuje podczas "Premier" na festiwalu w Opolu! Sprawdź, kto zgarnął nagrody!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: nto.pl/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Moher (gość)

    Dlaczego od przejecia TVP. Przez. TvpPis Ten Festival traci na wartosci. Prosze pokaza fotke publicznosci ( 50 osob?)

    09.09.2020 04:54
  • Moher (gość)

    Dlaczego od przejecia TVP. Przez. TvpPis Ten Festival traci na wartosci. Prosze pokaza fotke publicznosci ( 50 osob?)

    09.09.2020 04:54
  • Moher (gość)

    Dlaczego od przejecia TVP. Przez. TvpPis Ten Festival traci na wartosci. Prosze pokaza fotke publicznosci ( 50 osob?)

    09.09.2020 04:53
  • Moher (gość)

    Dlaczego od przejecia TVP. Przez. TvpPis Ten Festival traci na wartosci. Prosze pokaza fotke publicznosci ( 50 osob?)

    09.09.2020 04:53
  • Karol P (gość)

    To była magia .Igor nas jeszcze zaskoczy .Duet z Kubą jest arcydziełem muzycznym i wokalnym.

    09.09.2020 00:26
  • Meloman (gość)

    Brawo!!!! Brawo!!!! Mogę słuchać tego wykonania w kólko. Mistrzostwo!!!! Tylko czemu nie mozna odtworzyc tego??? Zdjete z YT :(

    08.09.2020 23:52
  • Hc oo (gość)

    Wykonanie beznadziejne, kogo zachwycili? Herbut każdą piosenkę zepsuje, to wykonanie to tragedia, nigdy ta piosenka w takim wykonaniu nie byłaby przebojey

    08.09.2020 22:31
  • Kati (gość)

    Badach wyjący mnie nie zachwycił. W piosence "Ktoś między nami nami" wył jak szakal podskakując przy tym jak zajączek...on ma wszystko po kolei w głowie? Jak dla mnie to przereklamowany mąż Kwaśniewskiej.

    08.09.2020 19:23
  • Bul (gość)

    Tylko Igor śpiewa prawdziwie drugi Pan to przypadek...

    08.09.2020 17:15
  • Bis bis! (gość)

    Rewelacja, duet wszechczasów!

    08.09.2020 13:47
  • Kiedy nowa płyta? (gość)

    Kuba Badach, "Tribute Zauchy", majstersztyk, kiedy nowa płyta?, coś soul-wego, jazzowego, blues-owego, kiedy płyta?

    08.09.2020 13:45
  • Jest moc!!! (gość)

    Obaj Panowie spiewają "o czymś", emocje, przekaz, sens, treść, nie bajdurzenie, to jest jakośc, artyzm, uwielbiam obu wykonawców, Igor, Kuba, jest moc!...

    08.09.2020 13:42
  • A może jakaś wspólna płyta? (gość)

    Wykon był na tyle dobry ze kupiłbym chętnie wspólną płytę, naprawdę szacun!.

    08.09.2020 13:40
  • Zacni artyści (gość)

    Bardzo lubię słuchać tych dwóch Panów, uczta dla ucha, ale pan Badach ostatnio mało aktywny, po płycie "Old school" cisza, szkoda, jazzowy głos, czas ma stricte jazzową płytę ...

    08.09.2020 13:37
  • Świetny duet! (gość)

    Wykonanie w określonym stylu ze smakiem, każdy z panów to indywidualista, osobowość sceniczna, naprawdę przyjemność oglądać i słuchać tą dwójkę.

    08.09.2020 13:34
  • Wika (gość)

    Igor Herbut i Kuba Badach,Piotr i Krzysztof Cugowski,Felicjan Andrzejczak tylko ONI zaspiewali świetnie utwory Lipki,reszta zrobiła to "na odwal",nie do strawienia,ogólnie rzecz biorąc PORAŻKA!!!

    08.09.2020 11:18
  • Gal Anonim (gość)

    Ciekawe kogo tak zachwyciło to wykonanie, bo miałem wrażenie, że gorzej już być nie może. Trzeba mieć pierwszy stopień słuchu (rozróżniać kiedy mówią, a kiedy grają) żeby tak totalnie zepsuć ten utwór.

    07.09.2020 20:55