Opole 2021. Artur Gadowski z zespołu IRA założył koszulkę z politycznym napisem. Kamery TVP starały się go unikać!

Trwa właśnie 58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Chociaż festiwal odbyła się raczej w spokojnej atmosferze, to nie brakuje pewnych kontrowersji. Teraz jest bardzo głośno na temat występu Artura Gadowskiego z zespołu IRA, który na scenie pojawił się w t-shircie z napisem, który nie wszystkim przypadnie do gustu...

Multimedia

Artur Gadowski z zespołu IRA założył koszulkę z politycznym napisem. Kamery TVP starały się go unikać!

Podczas sobotniego koncertu na 58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, który był oczywiście transmitowany przez TVP, Artur Gadowski pojawił się na scenie w koszulce z napisem Mój dom murem podzielony.

Łatwo domyślić się, że komunikat na koszulce to polityczne przesłanie. Jak donosi portal nto.pl realizatorzy koncertu starali się tak kadrować występ zespołu IRA, aby t-shirt był jak najmniej widoczny.

Maryla Rodowicz trafiła do szpitala! Co się stało wokalistce?Zobacz więcej

Napis nawiązuje do tekstu piosenki grupy Kult - "Arahja". Piosenka traktuje o podziale Berlina i jest wyrazem sprzeciwu wobec niego. Obecnie jej tekst uznaje się za aktualny na niwie politycznych podziałów w polskim społeczeństwie.

Źródło: 20m2 Łukasza/x-news

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • A (gość)

    Czy unikały? Chyba nie bardzo. Więcej. można było odnieś wrażenie że ten tekst na koszulce miał przekaz dotyczący nie tylko 'zwykłych' ludzi ale i branży muzycznej. A motto tegorocznego festiwalu można było by nazwać 'muzyka powinna łączy ludzi' . Wielu artystów to w krótkich słowach mówiło. A p. Celińska nawet całą piosenkę o tym śpiewała. Więc ta koszulka była manifestem ale nrd politycznym i raczej nie przeciwko tvp ale aby zwrócić uwagę na to że sami się dzielimy nawet w całkowiecie nie politycznych dziedzinach.

    07.09.2021 01:31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×