"Opowiem ci o zbrodni". Bonda, Puzyńska, Chmielarz i inni o historiach prawdziwych. [KIEDY PREMIERA? GDZIE OGLĄDAĆ?]

Bonda, Brejdygant, Chmielarz, Guzowska, Kuźmińscy, Puzyńska – sześć dobrze znanych nazwisk autorów polskiej literatury kryminalnej i sześć opowieści o prawdziwych polskich zbrodniach. W każdym odcinku cyklu "Opowiem ci o zbrodni" autorzy polskiej literatury kryminalnej zrobią to, co potrafią najlepiej – wprowadzą słowami w świat zbrodni. Tym razem jednak te historie zdarzyły się naprawdę. Zobaczcie kto i o czym nam opowie!

Multimedia

"Opowiem ci o zbrodni" odcinek 1. w środę, 17.10.2018 o godz. 22:00 w CI Polsat! - sprawdź program tv

Powieść kryminalna jako gatunek literacki cieszy się od kilkunastu lat nieustającym powodzeniem wśród polskich czytelników. Kryminały pozwalają czytelnikom przenieść się w świat zagadek i poszlak, by razem z głównymi bohaterami wyruszyć w poszukiwanie motywu i sprawcy zbrodni. Fenomen tego gatunku przywędrował do Polski z krajów skandynawskich, gdzie kolejne tytuły Stiega Larrsona, Jo Nesbø czy Camilli Läckberg biją do dziś rekordy sprzedaży.

Program o matce Madzi z Sosnowca na antenie Polsatu! Kiedy w telewizji?Zobacz więcej

Jednak już od dawna Polacy nie muszą przenosić się oczami wyobraźni do zaśnieżonego Oslo czy owitego mgłą Sztokholmu, aby poczuć się jak w dobrym dreszczowcu. Świat tajemniczych zbrodni przeniósł się na dobrze znane nam podwórko – na ulicę Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Hajnówki, a także fikcyjnego prowincjonalnego Lipowa.

W nowym programie telewizji Crime+Investigation Polsat „Opowiem ci o zbrodni” autorzy polskiej literatury kryminalnej zrobią to, co potrafią najlepiej – wprowadzą słowami w świat zbrodni posługując się językiem, do którego przyzwyczaili swoich czytelników. Tym razem jednak opowiadane przez nich historie zdarzyły się naprawdę. Pisarze-narratorzy przedstawią wszystkie dostępne informacje o tym, gdzie, kiedy i dlaczego doszło do morderstwa, a także przeprowadzą rozmowy z ekspertami, które pomogą widzom lepiej zrozumieć, co naprawdę wydarzyło się w każdej ze spraw.

Kolejny po "Hinterland" i "Zaczęło się w środę" świetny walijski serial kryminalny. Czy powtórzy sukces poprzedników? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Udział w programie wzięli: Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz , Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska. Już od środy 17 października w CI Polsat. Zobacz w naszej galerii, o jakiej wstrząsającej zbrodni opowie każde z nich!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×