"Opowieść podręcznej". 10 filmów science fiction będących przerażającą wizją przyszłości [RANKING]

"Opowieść podręcznej" to głośna produkcja Hulu, która opowiada alternatywną, dystopijną historię USA. Produkcji będących przerażającą wizją przyszłości, jest jednak dużo więcej. Oto 10 filmów science fiction, które mamy nadzieję pozostaną jedynie artystyczną wizją.

Multimedia

"Opowieść podręcznej" to serialowa wizja totalitaryzmu religijnego, zrealizowana na podstawie powieści Margaret Atwood. Serial Hulu, który w Polsce możemy obejrzeć za pośrednictwem serwisu Showmax, to jednak nie jedyna produkcja antyutopijna, przedstawiająca przerażającą wizją przyszłości. W światowej kinematografii znajdziemy mnóstwo tytułów, których fabuła koncentruje się m.in. na totalitarnych rządach, które próbują za wszelką cenę kontrolować społeczeństwo, świecie po nuklearnym konflikcie, walce z globalnym ociepleniem, czy społeczeństwach podtrzymujących sztuczne podziały, tylko po to by utrzymać dyscyplinę i porządek.

"Opowieść podręcznej". Przerażająca wizja totalitaryzmu religijnego [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W galerii znajdziecie 10 (niekoniecznie najlepszych) filmów science fiction o najgorszych antyutopiach jakie – mamy nadzieję – pozostaną jedynie artystyczną wizją. Nasze zestawienie, to całkowicie subiektywna lista produkcji, które łączy ciekawa, a jednocześnie przerażająca wizja przyszłości, w której społeczność wymyśla opresyjne metody sprawowania władzy.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×