"Opowieść Podręcznej" doczeka się sequela? Margaret Atwood pisze kontynuację losów kobiet w totalitarnym państwie! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Serial "Opowieść Podręcznej" to jedna z najgłośniejszych produkcji ostatnich lat. Autorka książki Margaret Atwood na fali sukcesu zdecydowała się napisać kontynuację losów kobiet w totalitarnym państwie! O czym będzie jej nowa książka? Czy powstanie serialowy sequel "Opowieści podręcznej"?

Multimedia

Serial „Opowieść Podręcznej” zyskał ogromne uznanie widzów i krytyków na całym świecie. Produkcja Hulu doczekała się wielu nagród ze Złotymi Globami i nagrodami Emmy na czele. Na fali sukcesu pisarka Margaret Atwood zdecydowała się napisać kontynuację swojej bestsellerowej książki.

Jak zdradziła na swoim Twitterze, czytelnicy w nowej książce znajdą informacje o tym, jak działa Gilead. Akcja będzie rozgrywać się 15 lat po wydarzeniach z "Opowieści Podręcznej". Narratorkami mają być trzy kobiety, które opowiedzą o swoim życiu w totalitarnym państwie. Margaret Atwood przyznała, że inspiracją dla nowej historii jest dla niej aktualna sytuacja polityczna w Stanach Zjednoczonych. Premiera książki "The Testaments" zaplanowana jest na wrzesień 2019 roku.

"Opowieść Podręcznej" doczeka się sequela?

Serial "Opowieść Podręcznej" składa się z dwóch sezonów. Akcja dzieje się w bliskiej przyszłości w Gileadzie, totalitarnym państwie położonym na terenie Stanów Zjednoczonych. W serialu śledzimy historię kobiet traktowanych jako własność stanu. Jedną z nich – Freda – która zostaje Podręczną: członkinią kasty nielicznych płodnych kobiet ubezwłasnowolnionych w celu ponownego zaludnienia zniszczonego świata. W przerażającym społeczeństwie, w którym jedno niewłaściwe słowo może oznaczać surową karę, Freda ma jasny cel: przetrwać i odnaleźć odebraną jej córkę. Żeby go osiągnąć, musi lawirować między urzędnikami nazywanymi Komendantami, ich Żonami, wykonującymi domowe obowiązki Martami i pozostałymi Podręcznymi. Każda napotkana osoba może okazać się gileadzkim szpiegiem.

Wstrząsający serial w tv! Kiedy premiera w ogólnopolskiej telewizji? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Czy książka "The Testaments" doczeka się serialowej adaptacji, a serial "Opowieść podręcznej" będzie miał swój sequel? Tego na razie nie wiadomo. Pierwszy sezon "Opowieści Podręcznej" wyczerpał książkowe wątki. Druga seria była już pomysłem scenarzystów. Margaret Atwood jest jednak współproducentką serialu Hulu - jeśli stacja będzie zainteresowana sequelem "Opowieści Podręcznej", autorka nie powinna stwarzać na tym polu problemów.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×