"Opowieści z Narnii" będą serialem! Netflix wyprodukuje serialową adaptację książek C.S. Lewisa! [ZDJĘCIA]

Netflix nabył prawa do do cyklu bestsellerowych powieści C.S Lewisa „The Chronicles of Narnia”, dzięki czemu w serwisie pojawią się nowe filmy i seriale osadzone w świecie "Opowieści z Narnii". Co wiemy o tych projektach?

Multimedia

Netflix zaprezentuje swoim użytkownikom własne odsłony opowieści o baśniowej krainie Narnii, której siedem książek poświęcił angielski pisarz Clive Staples Lewis. Serwis zakupił prawa do adaptacji bestsellerowych powieści i podpisał długoletnią umowę z The C.S. Lewis Company. Szefostwo Netflixa podkreśla, że umowa obejmuje adaptację wszystkich siedmiu książek C.S. Lewisa.

Uwielbiane "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa trafiały do kilku pokoleń czytelników na całym świecie. Całe rodziny zakochiwały się w takich postaciach jak Aslan i w całym świecie Narnii. Cieszymy się, że staniemy się dla nich domem w najbliższych latach - powiedział Ted Sarandos z Netflixa.

Zobacz grafiki koncepcyjne, które nie zostały wykorzystane w serialu! Robią wrażenie! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Przypominamy, że pierwsze trzy filmy zostały wyprodukowane przez Disneya. W rolach głównych wystąpili Georgie Henley (Łucja), William Moseley (Piotr) i Anne Popplewell (Zuzanna). Zdjęcia do filmu "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" realizowano m.in. w Polsce. Zamarznięte jezioro Siemianówka na północ od Puszczy Białowieskiej posłużyło za scenerię sekwencji, w której troje z czwórki rodzeństwa spieszy na ratunek uwiezionemu bratu.

Czy Netflix również zdecyduje się nakręcić swoje filmy i seriale o świecie Narnii w Polsce?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×