Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa - film, recenzja, opinie, ocena

Podczas zabawy mała Łucja chowa się w ogromnej starej szafie. Wychodzi z niej do… Narnii - pokrytej śniegiem i skutej lodem baśniowej krainy.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Spotka w niej życzliwego fauna, a potem - już w towarzystwie starszego rodzeństwa: Zuzanny, Edmunda i Piotra - mówiące ludzkim głosem bobry i inne niezwykłe stworzenia. Niestety, od stu lat Narnią, krainą niegdyś mlekiem i miodem płynącą, rządzi podstępna i zła Biała Czarownica (Tilda Swinton). Rodzeństwu przypada w udziale przywrócenia w Narnii pokoju i szczęśliwości. Dla całej czwórki oznacza to ekscytującą przygodę.

Nowozelandzki reżyser Andrew Adamsom, we współpracy z wytwórnią Disneya, przeniósł na ekran jedną z siedmiu poświęconych Narnii powieści angielskiego pisarza Carla Steplesa Lewisa (1898-1963), napisanych w latach 1950-1956, cieszących się kolosalnym powodzeniem i przetłumaczonych na wiele języków.

Gdzie leży Narnia? Wydaje się, że w świecie dziecięcej wyobraźni. Łucja i jej rodzeństwo uciekają weń przed okrucieństwami II wojny światowej. Ich tata walczy na froncie. Mama wywozi dzieci z bombardowanego przez hitlerowców Londynu. Azyl znajdują w posiadłości ekscentrycznego profesora, w niej zaś - ową starą szafę.

Zdjęcia do filmu realizowano m.in. w Polsce. Zamarznięte jezioro Siemianówka na północ od Puszczy Białowieskiej posłużyło za scenerię sekwencji, w której troje z czwórki rodzeństwa spieszy na ratunek uwiezionemu bratu.

ab

Film fantasy USA 2005, reż. Andrew Adamson

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Mateusz (gość)

    Lubie ten film

    01.04.2016 15:26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×