"Opowieści z Narnii". Netflix milczy na temat serialowej adaptacji książek C.S. Lewisa. Producent wyraził zaniepokojenie

Serialowa wersja "Opowieści z Narnii" nie powstanie? Netflix w 2018 roku nabył prawa do filmowej i serialowej adaptacji książek C.S. Lewisa, ale od tego czasu konsekwentnie milczy w sprawie głośnego zakupu. Swoje zaniepokojenie wyraził niedawno jeden z producentów, Douglas Gresham.

Multimedia

Kiedy w 2018 roku gruchnęła wiadomość o tym, że Netflix podpisał długoletnią umowę z The C.S. Lewis Company, w ramach której udało się nabyć prawa do ekranizacji wszystkich siedmiu powieści fantasy z cyklu "Opowieści z Narnii", fani książek oraz filmów i seriali z gatunku fantasy nie kryli radości. Zainteresowanie wokół nowego projektu Netflixa podsycali producenci, którzy zapowiadali, że chcą stawić czoła takim rynkowym graczom jak: kinowe uniwersum Marvela i kultowa "Gra o tron".

Netflix chce, żeby seriale na podstawie książek C.S. Lewisa dorównały "Grze o tron"?Zobacz więcej

Na razie nie udało się im jednak doprowadzić do realizacji głośnych zapowiedzi. Netflix konsekwentnie milczy w sprawie serialowej adaptacji książek C.S. Lewisa. Swoje zaniepokojenie wyraził niedawno jeden z producentów, Douglas Gresham.

Mężczyzna ujawnił, że wciąż nie ma pewności, czy Netflix zdecyduje się pokazać przygody rodzeństwa Pevensie w odcinkach. Wierne przedstawienie książkowych historii w formie dwu godzinnych filmów uważa jednak za niemożliwe.

Gresham dodał również, że od czasu zawarcia umowy z Netflixem nie słyszał od nich ani słowa.

Trochę się martwię, czy to się kiedykolwiek wydarzy — powiedział Douglas Gresham.

Co o tym sądzisz? Czy obawy jednego z producentów są zasadne?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×