Oscary 2014. Studio oscarowe w Canal+ poprowadzą Tomasz Raczek i Kaja Klimek

W nocy z 2 na 3 marca 2014 CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce przeprowadzi transmisję 86. gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Studio Oscarowe w CANAL+ poprowadzą Tomasz Raczek i Kaja Klimek.

Multimedia

Transmisja ceremonii przyznania Oscarów® 2014 w CANAL+ rozpocznie się o 2:30 w nocy z 2 na 3 marca. Poprzedzi ją półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu sprzed Dolby Theatre, w którym odbędzie się uroczystość. W studio CANAL+ w Warszawie wydarzenia z Los Angeles będą śledzili Tomasz Raczek oraz Kaja Klimek. Podczas kilkunastu wejść w trakcie gali, będą komentowali to, co wydarzy się na Hollywood Boulevard.

CZYTAJ TAKŻE: OSCARY OD KUCHNI. JAK POWSTAJE SŁYNNA STATUETKA? [WIDEO] 86. CEREMONIA OSCARÓW 2.03.2014. GDZIE OBEJRZEĆ?

W rywalizacji bierze w sumie udział około 60 filmów, ale są wśród nich faworyci, tacy jak "American Hustle" Davida O. Russella i "Grawitacja" Alfonso Cuarona, które otrzymały w tym roku najwięcej, bo aż po 10 nominacji. Pierwszy z nich ma szanse być czwartą w historii produkcją, która zdobędzie tzw. Big Five, czyli Oscary w 5 najważniejszych kategoriach (film roku, reżyseria, scenariusz, obie główne role). Wcześniej udało się to takim filmom, jak "Lot nad kukułczym gniazdem", "Milczenie owiec" oraz "Ich noce" Franka Capry z 1934 roku. "Grawitacja" natomiast ma już na koncie Złoty Glob za reżyserię oraz nagrodę BAFTA jako najlepszy film roku. Zapowiada się więc emocjonująca rywalizacja, bo aż 9 szans na statuetkę Akademii ma "Zniewolony" Steve'a McQueena, a po 6 nominacji otrzymały aż 3 tytuły: "Nebraska" Alexandra Payne'a, "Kapitan Phillips" Paula Greengrassa oraz "Witaj w klubie" Jean-Marca Vallée z rewelacyjnymi kreacjami Matthew McConaugheya i Jareda Leto. Wszystkie wymienione produkcje mają szansę na tytuł najlepszego filmu roku, a rywalizować z nimi będą dodatkowo "Wilk z Wall Street", "Ona" oraz "Tajemnica Filomeny".

W tym roku swoją 18. nominację do Oscara otrzymała Meryl Streep. Tym razem za rewelacyjną, zapierającą dech w piersiach kreację w "Sierpniu w hrabstwie Osage". Streep jest pod tym względem rekordzistką, która najwięcej razy ze wszystkich aktorów kiedykolwiek walczyła o Oscara, choć zwycięstwo odniosła tylko 3 razy. O pechu może natomiast mówić Leonardo DiCaprio, któremu jeszcze nigdy nie przyznano nagrody - w tym roku ma na to już czwartą szansę, tym razem za rolę w "Wilku z Wall Street". Warto wspomnieć o duńskim dramacie "Polowanie", który widzowie CANAL+ zobaczą premierowo 19 marca. Film, w którym świetną kreację stworzył znany m.in. z "Casino Royal" Mads Mikkelsen, znalazł się w piątce filmów nieanglojęzycznych nominowanych w tym roku do Oscara. Faworytem jest jednak nagrodzone już Złotym Globem w kategorii film zagraniczny "Wielkie piękno" Paola Sorrentina.

CZYTAJ TAKŻE: PHARELL WILLIAMS WYSTĄPI NA OSCARACH 2014 [WIDEO] NOMINACJE DO OSCARÓW 2014 OGŁOSZONE! [WIDEO]

Widzów, którzy nie będą mogli zobaczyć uroczystości przyznania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej na żywo, CANAL+ zaprasza na skróconą, 90 minutową relację z imprezy we wtorek, 4 marca o 21:00.

Tomasz Raczek jest jednym z najbardziej znanych polskich krytyków filmowych, publicystą, wydawcą, autorem programów telewizyjnych i radiowych, ostatnim redaktorem naczelnym miesięcznika "Film", a także laureatem Wiktora 1986 oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki. Współprowadząca oscarowe studio Kaja Klimek jest absolwentką dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie przygotowuje pracę doktorską na temat remiksu w kulturze popularnej. Tłumaczy filmy i książki. W 2011 roku została wyróżniona w konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×