Oscary 2016. Amerykańska Akademia Filmowa zapowiada zmiany w związku z oskażeniami o rasizm

Hashtag #OscarsSoWhite przy okazji nominacji do Oscarów króluje w internecie już drugi rok z rzędu. W związku z oskarżeniami o rasizm, Amerykańska Akademia Filmowa postanowiła zmienić sposób funkcjonowania.

Od czasu ogłoszenia nominacji do Oscarów 2016 nie cichną komentarze wskazujące na uprzedzenia członków Amerykańskiej Akademii Filmowej względem ciemnoskórych aktorów. Po raz drugi z rzędu, wśród nominowanych w kategoriach aktorskich nie znalazł się bowiem ani jeden artysta pochodzenia Afroamerykańskiego.

CZYTAJ TAKŻE:

KRYTYKA NOMINACJI OSCARÓW 2015 W INTERNECIE. OSCARY ZBYT "BIAŁE"? [WIDEO]
WILL SMITH, DUSTIN HOFFMAN I REESE WITHERSPOON BOJKOTUJĄ OSCARY 2016!

Spike Lee postanowił zbojkotować tegoroczną galę i oskarżył członków Akademii o rasizm. Dołączyli do niego inni aktorzy, w tym m.in. Jada Pinkett Smith, Dustin Hoffman i Reese Witherspoon. Wskazywano także, że Chris Rock, który ma poprowadzić uroczystość, zastanawia się nad zrezygnowaniem z roli gospodarza Oscarów 2016. Sprawę zdecydowała się skomentować prezes Akademii, Cheryl Boone Isaacs.

W związku z licznymi kontrowersjami, w sposobie funkcjonowania Amerykańskiej Akademii Filmowej ma zajść spora zmiana. Obecnie w składzie kapituły zasiada 6200 osób, spośród których 90% to biali (z czego 3/4 - mężczyźni). Od teraz, członkostwo nie będzie już dożywotnie, ale przyznawane na 10 lat. Warunkiem jego przedłużenia ma być dalsza aktywność w branży filmowej. Zarząd Akademii zwiększy się natomiast z 51 do 53 osób. Aktualnie zasiada w nim tylko 17 kobiet, z czego jedyną Afroamerykanką jest pani prezes Cheryl Boone Isaacs.

Komentarze

Skomentuj
  • Adamm (gość)

    nie umieją grać nie dostają oskarów czas zbojkotować NBA bo zamało białych gra

    29.01.2016 08:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×