Oscary 2016 - nominacje. Kto powalczy o Oscary w tym roku? [PRZEWIDYWANIA]

Nominacje do Oscarów 2016 zostaną ogłoszone już 14 stycznia. Postanowiliśmy sprawdzić, które filmy mają największe szanse na to, aby powalczyć o statuetkę. Jakie będą nominacje do Oscarów 2016?

Multimedia

Krytycy i znawcy kina na całym świecie nie mogą oprzeć się pokusie, aby rozpocząć przewidywania, kto w tym roku powalczy o Oscara. W tym kontekście najczęściej pada nazwisko Leonardo DiCaprio, który do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej nominowany był już czterokrotnie. Za każdym razem, ktoś zgarniał mu statuetkę sprzed nosa. Nominacja za film "Zjawa" w reżyserii Alejandro Gonzáleza Iñárritu jest niemal pewna. Niektórzy wskazują też, że w tym roku nie ma też wielkiej konkurencji w kategorii aktorskiej. Czy na pewno?

OSCARY 2016 - ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ NOMINOWANYCH!

Według "Forbesa", oprócz DiCaprio, za męską rolę pierwszoplanową nominowani będą: Bryan Cranston ("Trumbo"), Michael B. Jordan ("Creed: Narodziny legendy"), Michael Fassbender ("Steve Jobs") oraz zeszłoroczny zdobywca Oscara, Eddie Redmayne ("Dziewczyna z portretu"). W tym zestawieniu to właśnie ci dwaj ostatni aktorzy mogą najbardziej zaszkodzić Leo. Yahoo! wspomina także o możliwości nominacji dla Matta Damona ("Marsjanin") i Willa Smitha ("Wstrząs").

Wśród aktorów drugoplanowych, największe szanse na nominacje mają: Mark Ruffalo ("Spotlight"), Michael Shannon ("99 Homes"), Sylvester Stallone ("Creed: Narodziny legendy"), Mark Rylance ("Most szpiegów"), Idris Elba ("Beasts of No Nation"), a także Tom Hardy ("Zjawa"), Christian Bale ("The Big Short") i Michael Keaton ("Spotlight").

"Forbes" podaje też listę aktorek, które najprawdopodobniej zawalczą w tym roku o miano najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Wśród najczęściej wymienianych są: laureatka tegorocznego Złotego Globu, Brie Larson ("Pokój"), Cate Blanchett ("Carol"), Charlotte Rampling ("45 lat"), Jennifer Lawrence ("Joy"), Saoirse Ronan ("Brooklyn"), Emily Blunt ("Sicario") oraz Charlize Theron ("Mad Max: Na drodze gniewu"). Kandydatki do Oscara za kobiecą rolę drugoplanową to natomiast: Alicia Vikander ("Dziewczyna z portretu"), Mya Taylor ("Mandarynka"), Kate Winslet ("Steve Jobs"), Rachel McAdams ("Spotlight"), Helen Mirren ("Trumbo") oraz Jennifer Jason Leigh ("Nienawistna ósemka").

CZYTAJ TAKŻE:

AKTORZY, KTÓRZY NIGDY NIE DOSTALI OSCARA [GALERIA]
ZOBACZ PLAKATY PROMUJĄCE OSCARY 2016! [ZDJĘCIA]

Krytycy amerykańskiego pisma "Variety" nie mogą dojść do porozumienia. Wśród nich najczęściej pojawiają się nazwiska Michaela Fassbendera ("Steve Jobs"), Charlize Theron ("Mad Max: Na drodze gniewu") i Saoirse Ronan ("Brooklyn"). Wśród reżyserów, wytypowanych przez dziennikarzy znaleźli się Pete Docter i Ronnie Del Carmen ("W głowie się nie mieści"), Tom McCarthy ("Spotlight") oraz Ridley Scott ("Marsjanin").

Które filmy będą natomiast walczyć o Oscara w najważniejszej kategorii - Najlepszy film? Najpoważniejsi kandydaci to: "The Big Short", "Mad Max: Na drodze gniewu", "Spotlight", "Most szpiegów", "Brooklyn", "Carol", "Zjawa", "Marsjanin", "Straight Outta Compton", "Pokój", "Sicario", "Steve Jobs", "Trumbo" i "Nienawistna ósemka". Pojawiają się także takie tytuły jak "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" i animacja "W głowie się nie mieści" - byłaby to dopiero czwarta w historii Oscarów nominacja dla filmu animowanego w głównej kategorii. Wcześniej udało się to tylko filmom "Piękna i Bestia", "Odlot" i "Toy Story 3".

Jeśli chodzi o reżyserów, krytycy wskazują, że nominacje otrzymają: Thomas McCarthy ("Spotlight"), Ridley Scott ("Marsjanin"), Alejandro González Iñárritu ("Zjawa"), David O Russell ("Joy"), Steven Spielberg ("Most szpiegów"). Powtarzają się również nazwiska George'a Millera ("Mad Max: Na drodze gniewu") i J.J. Abramsa ("Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy").

Faktyczne nominacje poznamy w czwartek ok. godz. 14:30 czasu polskiego. Nominacje w 24 kategoriach, prosto z Samuel Goldwyn Theater w Beverly Hills, ogłoszą reżyserzy Ang Lee i Guillermo del Toro, aktor z polskimi korzeniami John Krasinski oraz szefowa Akademii Cheryl Boone Isaacs.

OSCARY 2016 - GDZIE OBEJRZEĆ GALĘ ROZDANIA NAGRÓD?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×