Oscary 2017. "Moonlight" najlepszym filmem roku! [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Moonlight" został najlepszym filmem roku! Oscar 2017 w tej kategorii trafił do twórców kroniki życia młodego Afroamerykanina, po tym, jak pierwotnie przeczytano, że nagroda należy do "La La Land"...

Multimedia

Nominowane do Oscara 2017 w kategorii Najlepszy film w tym roku były: "Nowy początek", "Przełęcz ocalonych", "Ukryte działania", "Lion. Droga do domu", "Moonlight", "Fences", "Aż do piekła", "Manchester by the Sea" oraz "La La Land".

W czasie ogłoszenia wyników dosżło do wpadki, jakiej na gli oscarowej jeszcze nie było. Ogłoszono, że Oscar wędruje do "La La Land", a gdy na scenie pojawili się twórcy, prowadzący Jimmy Kimmel stwierdził, że zaszła pomyłka i otwarto złą kopertę... Nagroda w kategorii Najlepszy film powinna trafić do ekipy "Moonlight"!

Wielka wpadka podczas gali! Pomylili zwycięzcę nagrody za najlepszy film! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

"Moonlight" stanowi zarazem ponadczasową opowieść o poszukiwaniu swego miejsca w świecie, jak i głęboko osobiste, poetyckie studium tożsamości, rasy, dojrzewania, męskości, rodziny, przyjaźni i miłości.

Akcja filmu, bazującego na autentycznych wydarzeniach, rozgrywa się na przestrzeni dwóch dekad w dzielnicy nędzy w Miami. Bohatera w ciągu trzech faz życia odgrywa tercet utalentowanych aktorów – Alex Hibbert, Ashton Sanders oraz Trevante Rhodes. Chirona poznajemy jako zagubionego chłopca, którego z opresji ratuje lokalny diler. Następnie obserwujemy prześladowanego przez rówieśników nastolatka, zmagającego się z własną seksualnością, i wreszcie dorosłego czarnoskórego mężczyznę. Niezwykle empatyczna wizja Barry’ego Jenkinsa dotyka uniwersalnych prawd i momentów, które kształtują nasze życie i czynią nas tym, kim jesteśmy. W sumie "Moonlight" otrzymał trzy Oscary.

"La La Land", "Moonlight" czy "Manchester by the sea"? Sprawdź, które filmy dostały statuetki! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Filmy, które zdobyły najwięcej Oscarów [GALERIA]Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Ola2 (gość)

    Lala land UE dostał Oscara

    27.02.2017 06:28
  • Ola (gość)

    Bzdura pomyłka nie oglądaliście do końca

    27.02.2017 06:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×