Oscary 2018. Frances McDormand najlepszą aktorką pierwszoplanową! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Frances McDormand została nagrodzona Oscarem 2018 za pierwszoplanową rolę żeńską w filmie "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Statuetkę odebrała podczas 90. gali rozdania Oscarów w Los Angeles.

Multimedia

Oscar 2018 w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa trafiła do Frances McDormand. Oprócz niej, w tej kategorii nominowane były: Sally Hawkins - "Kształt wody", Margot Robbie - "Jestem najlepsza. Ja, Tonya", Saoirse Ronan - "Lady Bird" oraz Meryl Streep - "Czwarta władza". Nagrodę wręczyły Jodie Foster i Jennifer Lawrence.

Znamy tegorocznych zwycięzców! Zobacz pełną listę laureatów! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

- Wiem, że jesteście ze mnie dumni i jestem z tego bardzo szczęśliwa - zwróciła się McDormand do swoich synów, po czym powiedziała: - Chciałabym, aby wszystkie nominowane kobiety teraz wstały. (...) Zostawiam was z dwoma słowami - pamiętajcie o nas.

W filmie "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego. Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

Emma Stone w spodniach i Meryl Streep w czerwieni. Jak gwiazdy prezentowały się na czerwonym dywanie? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU "TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI"

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×