Oscary 2019. "Green Book" Petera Farrelly’ego najlepszym filmem roku!

"Green Book" otrzymała Oscara 2019 w kategorii Najlepszy Film podczas 91. gali rozdania Oscarów w Los Angeles, w Hollywood. W filmie główne role grają Mahershala Ali i Viggo Mortensen.

Multimedia

W kategorii Najlepszy Film nominowane do Oscara 2019 były: "Czarna Pantera", "Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Bohemian Rhapsody", "Green Book", "Roma", "Faworyta", "Roma", "Vice" i "Narodziny gwiazdy".

Kto dostał Oscary? "Roma" zgarnęła tylko trzy statuetki! Co z "Zimną wojną"?Zobacz więcej

"Green Book" Petera Farrelly'ego zaczynał swoją drogę do sławy, zgarniając główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Toronto. Ma już na koncie trzy Złote Globy. "Green Book" wyciągnął Petera Farrelly’ego z szuflady komików i objawił wszechstronność jego reżyserskiego warsztatu. Farrelly ma w końcu dyplom magistra sztuk Uniwersytetu Columbia. Jest też autorem dwóch powieści.

- Pierwszego dnia zebrał wszystkich na planie i powiedział: Nie jestem alfą i omegą, nie wiem wszystkiego. Mam tylko jedną szansę, żeby zrobić ten film i chcę, żeby to był dobry film. Jestem otwarty na wszelkie pomysły z waszej strony. Mówił to absolutnie do wszystkich, nawet do cateringowców. A jednocześnie doskonale wiedział, czego chce – mówił o reżyserze Viggo Mortensen, nominowany do Oscara za rolę włosko-amerykańskiego szofera, Tony’ego Lipa.

"Green Bool" - o czym jest?

Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru i ciepła, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni.

Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Gwiazdy na czerwonym dywanie - mężczyzna w sukni i czarna Lady Gaga. Te kreacje przyciągnęły uwagę!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×