Oscary 2019. Rami Malek z "Bohemian Rhapsody" najlepszym aktorem pierwszoplanowym!

W kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy trafił Oscara 2019 dostał Rami Malek za rolę Freddy'ego Mercury'ego w filmie "Bohemian Rhapsody".

Multimedia

Rami Malek otrzymał Oscara 2019 w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy. Nagrodę za rolę w filmie "Bohemian Rhapsody" otrzymał z rąk zeszłorocznego laureata, Gary'ego Oldmana. Oprócz niego nominowani w tej kategorii byli: Christian Bale - "Vice", Viggo Mortensen - "Green Book", Bradley Cooper - "Narodziny gwiazdy" oraz Willem Dafoe - "At Eternity's Gate".

Kto dostał Oscary? "Roma" zgarnęła tylko trzy statuetki! Co z "Zimną wojną"?Zobacz więcej

"Bohemian Rhapsody" opowiada o zespole Queen i jego frontmanie Freddie’em Mercurym. Produkcja ukazuje błyskotliwą karierę grupy, która dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspięła się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania.

Film zaczyna się od legendarnego występu Queen na Live Aid – jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych lat osiemdziesiątych. W ramach tego charytatywnego koncertu 13 lipca 1985 roku na dwóch scenach - Wembley Stadium w Londynie oraz John F. Kennedy Stadium w Filadelfii – pojawiły się największe gwiazdy świata. Koncert, zorganizowany, by zebrać środki na osoby dotknięte głodem w Etiopii, był jednym z największych wydarzeń transmitowanych przez satelity i stacje telewizyjne w historii, gromadząc przed telewizorami 1,9 miliarda widzów w 150 krajach świata. Występ Queen był zbawieniem dla organizatorów Live Aid.

"Bohemian Rhapsody". Muzycznie imponujące widowisko, ale Freddie Mercury zasłużył na fabularnie lepszy filmZobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×