Oscary 2019. "Zimna wojna" i "Roma" idą łeb w łeb. Czym się różnią te produkcje? Który film zasługuje na większe uznanie?

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego i "Roma" Alfonso Cuarónas powalczą w tym roku o Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Czym się różnią te produkcje? Który film zasługuje na większe uznanie? Nominowany do Oscara Łukasz Żal ocenia największego konkurenta "Zimnej wojny".

Multimedia

Polacy w tym roku z aż trzema nominacjami do Oscara. „Zimna wojna” została kandydatem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser (Paweł Pawlikowski) i najlepsze zdjęcia (Łukasz Żal).

Na konferencji po ogłoszeniu nominacji Ewa Puszczyńska i operator Łukasz Żal zdradzili kogo uważają za największą konkurencję polskiego obrazu. -Należy odpowiedzieć, że to „Roma”. Jak się obserwuje wszelkie rankingi, idziemy łeb w łeb, to nasz największy konkurent - powiedziała producentka.

"Roma" Netflix zgarnie wszystkie Oscary? "Zimna Wojna" z szansami na statuetkę?Zobacz więcej

"Roma" to najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów Alfonso Cuaróna. Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Film Cuaróna można nazwać pełnym artyzmu i miłości listem do kobiet, które go wychowały. Dzieło Meksykanina maluje także żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70. XX wieku.

-Jeśli chodzi o różnice między naszym filmem, a „Romą”, to te filmy są inaczej opowiadane. Oprócz tego, że są czarno-białe, to są zupełnie inne - dodał Żal.

Co jeszcze zdradzili twórcy "Zimnej wojny" po ogłoszeniu oscarowych nominacji? Zobaczcie wideo!

Zobacz galerię

#91. gala rozdania Nagród Akademii Filmowej odbędzie się 24 lutego 2019 roku w Dolby Theatre w Hollywood.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×