Oscary 2019. "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego z trzema nominacjami do Oscara!

To prawdopodobnie jeden z najważniejszych dni dla polskiego kina. Właśnie ogłoszono nominacje do 91. edycji Oscarów i - zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami - kilka nominacji zgarnęła "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego!

Multimedia

"ZIMNA WOJNA" - OSCARY 2019

"Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego otrzymała aż trzy nominacje do Oscarów 2019! Tak jak się można było spodziewać, nominacja w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny była jedynie formalnością, jednak na tym wyróżnienia na szczęście się nie skończyły.

W kategorii najlepsze zdjęcia nominowany został Łukasz Żal, dla którego jest to już druga nominacja. Wcześniej Żal był nominowany za zdjęcia do filmu "Ida" Pawła Pawlikowskiego.

Nominacji w kategorii najlepszy reżyser doczekał się także Paweł Pawlikowski, dla którego jest to jedno z najważniejszych wyróżnień w karierze. Tym sposobem polski twórca dołączył do grona najlepszych reżyserów na świecie.

"Roma" Netflix zgarnie wszystkie Oscary? "Zimna Wojna" z szansami na statuetkę?Zobacz więcej

We wszystkich tych kategoriach "Zimna Wojna" będzie musiała zmierzyć się z innym nieanglojęzycznym filmem, "Romą" Alfonso Cuarónas, który okazał się absolutnym faworytem tegorocznych Oscarów.

Niestety, bez nominacji została Joanna Kulig, chociaż spekulowano, że mogłaby dołączyć do grona najlepszych aktorek. Cóż, polska artystka i tak pewnie się nie smuci, ponieważ "Zimna Wojna" otworzyła jej drzwi do Hollywood.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×