Oscary 2020. Jan Komasa o reżyserze "Parasite": Joon-ho Bong jest fanem "Bożego Ciała", chciał nam nawet dać jednego Oscara

"Boże Ciało" Jana Komasy nie otrzymało Oscara w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy". Statuetkę zgarnął za to "Parasite" koreańskiego reżysera Joon-ho Bonga. Okazuje się, że jest on wielkim fanem polskiego filmu!

Multimedia

Jan Komasa po Oscarach

Za nami 92. gala rozdania Oscarów (09.02.2020). Bez statuetki wyszła z niej ekipa "Bożego Ciała" z reżyserem Janem Komasą na czele. Nagrodę za najlepszy film międzynarodowy otrzymał bowiem "Parasite" w reżyserii Joon-ho Bonga.

Ameryka przeżywa swój koreański sen, czyli zaskoczenia kontrolowane. "Boże ciało" nie miało szans na Oscara?Zobacz więcej

Jan Komasa nie ukrywał szczęścia związanego z uczestnictwem w wydarzeniu i zdradził, że reżyser "Parasite" jest wielkim fanem naszej rodzimej produkcji. - Bong bardzo pozdrawia naszą ekipę, chciał nam nawet dać jednego Oscara. Powiedział, że to jeden z jego najbardziej ulubionych filmów w oscarowym zestawieniu - powiedział.

Przypomnijmy, że południowokoreańska produkcja triumfowała na gali, bo przyniosła twórcom w sumie 4 statuetki: za najlepszy film międzynarodowy, scenariusz oryginalny, reżyserię oraz - najważniejszą - za najlepszy film. To pierwszy przypadek gdy nieanglojęzyczny obraz zdobywa statuetkę za najlepszy film.

Katarzyna Łaska obok Idiny Menzel na oscarowej scenie. Którą piosenkę z "Krainy lodu 2" zaśpiewały?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×