Oscary 2020. "Parasite" Bonga Joon-ho najlepszym filmem roku! To historyczny werdykt!

"Parastie" został najlepszym filmem roku! Jego twórcy otrzymali Oscara w głównej kategorii podczas 92. gali rozdania Oscarów w Los Angeles, w Hollywood. To pierwszy w historii przypadek, że film nieanglojęzyczny otrzymał tę nagrodę!

Multimedia

"Parasite" z Oscarem dla najlepszego filmu!

W kategorii Najlepszy Film nominowane do Oscara 2020 były: "Le Mans ’66" ("Ford v Ferrari"), "Irlandczyk", "Jojo Rabbit", "Joker", "Małe kobietki", "Historia małżeńska", "1917", "Pewnego razu... w Hollywood" oraz "Parasite". Statuetkę wręczyła Jane Fonda, a wygrał południowokoreański "Parasite" w reżyserii Bonga Joon-ho.

Oto pełna lista tegorocznych laureatów Oscarów! Czy "Boże Ciało" zostało nagrodzone?Zobacz więcej

"Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on" - mówił o reżyserze "Parasite" Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę "Parasite" Bong Joon-ho pokonał "Pewnego razu… w Hollywood", oczarowując jury, światową krytykę i publiczność.

"Parasite" - o czym jest?

"Parasite" to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

Długie suknie, głębokie dekolty i droga biżuteria, czyli kreacje gwiazd na czerwonym dywanie. Jak zaprezentowali się Polacy?Zobacz więcej

"Parasite" to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów "Okja" i "Snowpiercer: Arka przyszłości" to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×