oscary

Oscary 2020, NOMINACJE. Które filmy i twórcy powalczą o nagrody? "Boże Ciało" z szansą na Oscara! [LISTA NOMINOWANYCH]

Nominacje do Oscarów 2020 ogłoszone. O prestiżowe statuetki podczas 92. edycji Oscarów powalczą m.in. "Irlandczyk" i "Historia małżeńska" od Netflixa, "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino oraz "Joker" Todda Philipsa. Co z polskim kandydatem do Oscara, filmem Jana Komasy pt. "Boże Ciało"? Sprawdź pełną listę nominowanych. Które filmy i twórcy mają szansę na wygraną? Szczegóły w tekście poniżej.

13.01.2020Oscary 2020

"Roma" [RECENZJA]. Jeden z najbardziej przereklamowanych filmów Oscarów 2019?

"Roma" już teraz jest filmowym fenomenem. Powstały dla platformy Netflix obraz, mający ograniczoną dystrybucję kinową, zebrał do tej pory chyba niezliczoną ilość nagród, a ponadto doczekał się dziesięciu oscarowych nominacji, które finalnie przerodziły się w trzy statuetki. Ale czy rzeczywiście mamy do czynienia z arcydziełem sztuki filmowej? Jaki jest nowy film Alfonso Cuaróna? Sprawdziliśmy!

25.02.2019Recenzja

"Green Book" [RECENZJA]. "Green Book" słusznie otrzymał Oscara? Oceniamy!

Tytułowy "Green Book" to poradnik dla podróżujących czarnych Amerykanów, wskazujący miejsca, w których mogą nocować oraz się stołować, bez obawy, że nie zostaną obsłużeni. Chociaż z drugiej strony, jak dziwi się jeden z bohaterów, po co w ogóle mieliby podróżować? No chyba, że mają do zagrania trasę koncertową po Południu USA, jak doktor Don Shirley. Blask, sława, pieniądze i niemożność załatwienia się w toalecie dla białych. Oceniamy film, który triumfował na Oscarach 2019!

25.02.2019Recenzja

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×