"Osiecka". Eliza Rycembel i Magdalena Popławska na planie nowego serialu TVP! Zobacz pierwsze zdjęcia!

W lipcu w Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polskiej "Osiecka" w reżyserii Roberta Glińskiego i Michała Rosy. W rolę tytułowej bohaterki, na różnych etapach jej życia, wcielą się Eliza Rycembel oraz Magdalena Popławska, wielka fanka twórczości Agnieszki Osieckiej, a także laureatka nagrody jej imienia na Festiwalu Piosenki Aktorskiej.

Multimedia

Fascynująca biografia artystki zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach, a jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS-u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów.

Ruszyły zdjęcia do serialu o Agnieszce Osieckiej. W rolach głównych Magdalena Popławska i Eliza RycembelZobacz więcej

W nowej produkcji TVP zobaczymy od kulis, nie stroniąc od obserwacji o charakterze komediowym, szeroką panoramę kulturalnego i towarzyskiego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad, a jego bohaterami – poza Osiecką – będą postacie takie jak: Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska, Jeremi Przybora i wielu innych.

Scenariusz serialu napisali Maciej Karpiński i Maciej Wojtyszko, przy współpracy z Henryką Królikowską i reżyserem Robertem Glińskim, na podstawie dostępnych biografii Agnieszki Osieckiej oraz poświęconych artystce materiałów archiwalnych. Pomysłodawczynią serialu jest Joanna Ochnik.

"Osiecka" - obsada

W rolach głównych wystąpią: Magdalena Popławska, Eliza Rycembel, Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Tomasz Włosok, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna, Wiktoria Gorodeckaja, i inni.

Seriale TVP to nie tylko "M jak miłość", "Czas honoru" i "Ranczo"! Oglądaliście je wszystkie?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Agencja TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Irena (gość)

  Obie panie wg mnie nie pasują do roli. Agnieszka Osiecka była osobą urodziwą, pełną wdzięku, żywo reagującą. Tymczasem zaangażowane aktorki urodą nie grzeszą, E.Rycembel ma twarz maskę- słabo wyraża emocje. One grają jakąś zaniedbaną Agnieszkę Osiecką, którą nie była!

  04.01.2021 20:01
 • Flak (gość)

  Nuda

  13.08.2019 03:10
 • gość (gość)

  zapowiada się ciekawy serial '' OSIECKA'' czekam na premierę w TVP

  09.08.2019 13:58

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×