"Osiecka". Ilona Łepkowska krytykuje nowy serial TVP! Co nie spodobało się twórczyni "M jak miłość"?

Ilona Łepkowska, znana polska scenarzystka i producentka, krytycznie wyraziła się o serialu "Osiecka". Na co zwróciła uwagę? Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Ilona Łepkowska to znana scenarzystka, pisarka i producentka, zwana często "królową polskich seriali". W swojej karierze pracowała przy takich hitach jak "M jak miłość", "Stulecie Winnych" czy "Kogel-mogel". Teraz postanowiła zabrać głos w sprawie nowego serialu TVP, "Osiecka".

Nowe odcinki zamiast "Osieckiej" w TVP1! Wiemy, kiedy premiera!Zobacz więcej

Jej głos bardzo mocno wybrzmiał, ponieważ na tworzeniu seriali zna się jak mało kto. Łepkowskiej najbardziej nie podoba się nagła zmiana głównej aktorki, którą przeprowadzono pomiędzy 5. a 6. odcinkiem serialu. Swoimi uwagami scenarzystka podzieliła się w mediach społecznościowych.

- Czy ktoś z twórców serialu "Osiecka" mi wyjaśni dlaczego wymieniono między 5 a 6 odcinkiem Elizę Rycembel (która ma 28 lat, czyli tyle, ile Osiecka w 1964 roku, gdy toczy się akcja tych odcinków) na Magdalenę Popławską (41 lat)? - pisała. - Takich podmianek dokonuje się zazwyczaj gdy jest kolejny sezon lub choćby kilka lat różnicy między akcją odcinków - dodała.

Przyjaciółka Agnieszki Osieckiej, Magda Umer, nie ogląda serialu TVP. Wyjaśniła, dlaczego!Zobacz więcej

Na tym jednak nie zakończyła się krytyka doboru obsady. Łepkowska zauważyła, że twórcy nie uwydatnili wystarczająco różnicy wieku pomiędzy Agnieszką Osiecką a Jeremim Przyborą, który był 21 lat starszy od kochanki, a pomiędzy Popławską a wcielającym się w pisarza Grzegorzem Małeckim jest zaledwie 5 lat różnicy.

Twórczyni "M jak miłość" nie spodobały się także muzyczne wstawki do serialu. - Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego w tym serialu odzywają się do siebie podśpiewując wersy piosenek? Czy to jest, kurde, musical? - komentowała w innym wpisie w mediach społecznościowych.

Scenarzystka nie ograniczyła się jednak wyłącznie do krytyki. Pozytywnie wyraziła się o Elizie Rycembel, która wcieliła się w młodą Agnieszkę Osiecką.

Komentarze

Skomentuj
  • Abc (gość)

    Zgadzam się, aktorki należało wymienić nieco później, ale nie więcej jak o jeden odcinek. Poza tym obie Osieckie bardzo trafione. A. Popławska bardzo podobna, może tylko nieco za szczupła w porównaniu do Pani Agnieszki. Ponoć pięknością była matka Osieckiej, ale tego w serialu nie widać. Jeremi Przybora zagrany świetnie, człowiek z klasą, z innej epoki. Alkohol był na porządku dziennym i to zostało pokazane. Kto choć trochę interesuje się biografią Osieckiej, wie, że miała chorobę alkoholową i piła rzeczywiście dużo. Że dużo muzyki? Oby jak najwięcej, to prawdziwy koloryt tego serialu. Serial ogólnie bardzo udany.

    12.01.2021 19:05
  • Nowa (gość)

    Oglądam ten serial z zainteresowaniem. Pani Agnieszka Osiecka była utalentowana i piękna. wg. mnie zły wybór drugiej aktorki...nie podobna. Zastanawiam się jak można pić alkohol w tak dużych ilościach ,nie popijać i żadnych przekąsek,

    11.01.2021 20:39
  • opinia ważna (gość)

    Brakiem szacunku i skandalem jest zwężanie napisów nazwisk, które pracowały przy serialu.

    10.01.2021 21:05
  • OPINIA WAŻNA (gość)

    Zgadzam się z recenzją akurat Pana Żaczka. Choć aż tak dosadnie bym tego serialu krytykował. Można mieć zastrzeżenia do niektórych rzeczy, gry, stylu, dykcji niektórych młodych aktorów. Jednak takie filmy i seriale są dziś bardzo potrzebne. Jak zdolni w tych równie trudnych czach to byli ludzie i jacy twórczy. Jakie piękne rzeczy tworzyli.

    10.01.2021 20:52
  • Widz (gość)

    Tak się bawiły i bawią ,, eliityy,, czy ktoś się z tym zgadza czy nie. Ktoś kto nie pamięta tamtych czasów może być zaskoczony. Kto w latach 1960-70 podróżował na zachód chyba z wilczym biletem

    08.01.2021 16:49
  • Gala (gość)

    Bardzo dobry serial Wszyscy przypominamy dawne czasy i jesteśmy wdzięczni za pokazanie barwnej postaci poetki Dziękuję

    08.01.2021 16:42
  • Juta (gość)

    Zgadzam się ze scenarzystką w kwestii zmiany aktorki. Poprzednia była świetna, a obecna nie przypomina z wyglądu Osieckiej. W internecie są zdjęcia Osieckiej z różnych okresów i można sobie porównać. Osiecka nie miała dużego nosa, miała.ładną twarz. Dostrzegłem to jako zwykły widz i po zmianie aktorki obejrzałem jeden odcinek. Na więcej nie mam ochoty.

    08.01.2021 12:01
  • Ewa (gość)

    Z wpisu widać żal, że to nie ona została zaproszona do napisania scenariusza. Film o Osieckiej to nie jakiś tkliwy tasiemiec ale film biogaficzny, w którego fabule nie ma przerw kilku- czy kilkunastoletnich, umożliwiających zmianę aktorki. Należy przypomnieć p. Łemkowskie, że to serial o poetce znanej głównie z piosenek, więc bez utworów muzycznych ten serial byłby niekompletny.

    08.01.2021 11:16
  • myszka07 (gość)

    Bla, ble, ble pomyje rzucacie na film , na Kurskiego a co chłopina ma do filmu? Oglądalność duża, czy ktoś słyszał kim była Osiecka ? prywatnie? tylko tyle,że córkę wychowywał ojciec dziecka. Sza, cicho sza a ta wielka miłość nie istniała. Taki starzyk i Ona wielka poetka no cóż takie życie.

    08.01.2021 09:07
  • myszka07 (gość)

    Nie ma Pani racji jeśli chodzi o obsadę Osieckiej, super aktorka gra tą panią Osiecką, nie wypał może z obsadą Przybory za młody aktor do tej roli. Poza tym dobry film bo prawdziwy. Ja też nie oglądam M jak miłość ale to moja decyzja i nie czepiam się są gusty i guściki. Polecam film w internecie Turecki tyt. Córka Ambasadora. Pozdrawiam.

    08.01.2021 08:58
  • Maria (gość)

    Zdecydowanie pierwsza aktorka powinna grać rolę Osieckiej. Ta druga ewentualnie tę starszą. Serial jest ok.

    08.01.2021 06:31
  • Andre (gość)

    Zgadzam się calkowicie

    08.01.2021 05:51
  • Czekal (gość)

    Aam

    07.01.2021 23:07
  • Mira (gość)

    Podoba mi się Pani Popławska. Jest w typie Pani Osieckiej. Jednak w niewłaściwym momencie wystawiono ja do filmu. Obie aktorki dobrze obsadzone. Wspaniały Małecki tylko trzeba było GO POSTARZYC.

    07.01.2021 22:56
  • Zielińska Helens (gość)

    Za duzo w tym filmie alkocholu jakby nic nie robili tylko samo pijanstwo

    07.01.2021 22:34
  • sagitarius (gość)

    O ile pamiętam Pani Łepkowska konsultowała inny serialowy gniot pt." Korona Królów", co czyni jej opinie mało wiarygodnymi, chociaż w tym przypadku ma akurat rację.

    07.01.2021 22:31
  • widz (gość)

    Flim do bani. Papierochy, wóda, rozpusta.

    07.01.2021 20:56
  • Xyz (gość)

    Matko, Recymbel drewniana jak noga od krzesła odebrała postaci Osieckiej to ' coś'. Postać, którą stworzyła to krnąbrna, harda, zadufana w sobie małolata- bez wdzięku, inteligencji, wrażliwości. Dopiero p. Popławska trochę ratuje tę postać. Co do J. Przybory - wystarczyłoby go troszkę postarzyć, bo sam p. Małecki jest świetny w tej roli.

    07.01.2021 20:33
  • Miki (gość)

    Lepszy od tasiemca M jak miłość z zainteresowaniem ogladam a nie te wymyslone bzdety tam