"Osiecka". Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka! Jaki będzie nowy serial TVP?

Trwają właśnie zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polskiej pt. "Osiecka", który opowiadać będzie o słynnej polskiej poetce, pisarce i reżyserce. W rolę dojrzałej Agnieszki Osieckiej wcieli się Magdalena Popławska, która opowiedziała nam na planie produkcji o swojej roli! Sprawdźcie, czego spodziewać się po serialu "Osiecka"!

Multimedia

Fascynująca biografia artystki zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach, a jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS-u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów.

Magdalena Popławska tak powiedziała nam o serialu "Osiecka":

Serial "Osiecka" składa się z 13 odcinków. W pierwszych pięciu epizodach Agnieszkę Osiecką gra Eliza Rycembel i są to czasy od studiów do pierwszej działalności w STSie, a potem, aż do śmierci Osieckiej, gram ja. W pracy nad rolą raczej niewiele mnie zaskoczyło, po prostu poznałam kilka nowych, drobnych faktów na temat Osieckiej, których wcześniej nie znałam. Przygotowując się, czytając pamiętniki, książki o niej, których jest sporo, po prostu jeszcze bardziej pokochałam Osiecką.

Eliza Rycembel i Magdalena Popławska na planie nowego serialu TVP! Zobacz pierwsze zdjęcia!Zobacz więcej

Czy córka Agnieszki Osieckiej, Agata Passent miała wpływ na to, jak serial pokaże jej mamę? Na to pytanie krótko odpowiedziała nam Magdalena Popławska:

Agata Passent nie miała do mnie żadnych uwag i zostawiła mi pełną wolność, ale to raczej ja miałam do niej prośby, chciałam się spotkać i zainspirować jeszcze bardziej.

W nowej produkcji TVP zobaczymy od kulis, nie stroniąc od obserwacji o charakterze komediowym, szeroką panoramę kulturalnego i towarzyskiego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad, a jego bohaterami – poza Osiecką – będą postacie takie jak: Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska, Jeremi Przybora czy Olga Lipińska. W rolę Przybory wcielił się Grzegorz Małecki, natomiast Olgę Lipińską zagrała Aleksandra Pisula. Sprawdźcie, co aktorzy powiedzieli nam o "Osieckiej"!

Serial "Osiecka" na antenę TVP trafi w 2020 roku.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×