"Osiecka" odcinek 10. Agnieszka Osiecka nie interesuje się córką i ma dość Daniela Passenta. Zakochuje się w nowym mężczyźnie! Ojciec Osieckiej jest umierający [STRESZCZENIE ODCINKA]

Przed nami 10. odcinek serialu "Osiecka". Agnieszka Osiecka nie interesuje się córką i ma dość Daniela Passenta. Na nowo zakochuje się w nowym mężczyźnie! Ojciec Osieckiej jest umierający! Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w 10. odcinku serialu "Osiecka"!

Multimedia

"Osiecka" odcinek 10. w niedzielę, 24 stycznia, o godzinie 20:15 na antenie TVP1 - sprawdź program tv

W 10. odcinku serialu "Osiecka" jest rok 1976. Późny wieczór w nowym domu na Żoliborzu. Daniel Passent (Piotr Żurawski) usypia trzyletnią córeczkę Agatę, podczas gdy w sąsiednim pokoju trwa impreza. Daniel elegancko wyprasza gości i zabiera się do pracy.

Osiecka (Magdalena Popławska) zwierza się Hannie Bakule (Aleksandra Konieczna), że chciałaby się jeszcze zakochać. Artystka jest pod wrażeniem młodego dziennikarza, który napisał tekst komentujący fragment jej wiersza. Opowiada przyjaciółkom, że napisał fantastyczny tekst, komentujący jeden wers z jej wiersza, zna twórczość Kołakowskiego, ma solidne wykształcenie filozoficzne. Agnieszka się zakochała.

Agnieszka rozpoczyna współpracę z Marylą Rodowicz. Osiecka dowiaduje się, że jest w ciąży!Zobacz więcej

Daniel Passent spiera się z Mieczysławem Rakowskim. Daniel prosi Osiecką, aby była ostrożna w swoich publicznych wypowiedziach na temat polityki. Agresja Agnieszki dowodzi, że kto inny zaczyna kształtować jej światopogląd.

Śmierć Wiktora Osieckiego (Jan Frycz) jest dla Agnieszki bolesną niespodzianką.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Wala (gość)

    Bardzo lubię p.Poplawska ale bardzo mi nie pasuje w tej roli.Wydaje mi się, że jest trochę za stara do tej roli.Przy każdym mężczyźnie wygląda staro.

    25.01.2021 16:00
  • mena (gość)

    Tyle ile charakterów tyle opini mnie barrrdzo posoba się ten serial ,nie każdy jest czysty i uczciwt .Twórczość Osieckiej jest super.Ile takich ludzi żyje wśród nas czy widzimy ich zachowania w domu....nie

    24.01.2021 16:49
  • Azalia (gość)

    Ten serial powstał zbyt szybko. Żyje jeszcze wielu ludzi z jej otoczenia. Czasem lepiej odwlec w czasie film o znanej postaci, bo zwykle mali ludzie nie rozumieją zbyt wiele, a wiele mówią i komentują. Ktoś tu na forum rozczarowany treścią, bo za mało o jej twórczości... Cóż miał powstać serial dla ludu, a lud zrozumie tylko to co najmniej istotne...

    23.01.2021 18:55
  • stasia (gość)

    ten serial pogrążył osiecką nie wypada dobrze w oczach innych...zła matka ,alkoholiczka latawica to wszystko przyćmiewa jej wizerunek...szkoda bo twórczość jej była wspaniała

    23.01.2021 12:57
  • beeata (gość)

    Świetny serial, czekam na kolejny odcinek. Wspaniały dobór aktorów, mam wrażenie, że przenoszę się w czasie. Podoba o ostatnia Jej miłość była dopiero dojrzałe i spełnione, w dodatku z dużo młodszym mężczyzna. Tylko pozazdrościć ile działo się z życiu poetki, jakich spotykała ludzi. Piękne życie, piękna twórczość, dużo wolnosci wbrew czasów i stereotypom

    20.01.2021 00:30
  • Gość (gość)

    Żadna artystka a raczej aktorka własnego teatrzyku. Ludzi traktowała jak w jej piosenkach na niby. Życie nudne zero prawdziwej miłości. KOCHAŁA Hlaske Ale on jej nie kochał .Nie poczekala na prawdziwą miłość .Tak naprawdę sama lazla do tych wszystkich facetów. Dla mnie osoba pogubiona w niespelnionej miłości. Wiedziała że Hlasko by był z nią i każdą kobietą. Wolała żyć marzeniami niż żyć prawdziwie. Nie umiała pokochać innego mężczyznę niż jego i to ją zgubilo. Za to idealnie KOCHAŁA siebie i alkohol

    19.01.2021 20:19
  • Oli (gość)

    W poezji wrażliwość .W życiu beznadzieja , oziębłość ,egoizm ,samouwielbienie i......pustka z alkoholem w tle a raczej w roli głównej.

    19.01.2021 19:17
  • Zibi (gość)

    Kim tu się zachwycać po prostu pisała teksty do piosenek i jak tu ktoś wspomniał była latawicą, jest to bardzo łagodne podsumowanie

    19.01.2021 17:52
  • Polo (gość)

    Zapatrzona w siebie alkoholiczka....myślałam że była porządnym człowiekiem.....

    19.01.2021 17:41
  • Anna (gość)

    Jestem kobietą ale Osieckiej nie rozumiem....teksty pisała piękne ale sama była okrutnym człowiekiem...Dobrze że Pani Agata miała świetnego ojca.....brawo panie Danielu. Jest pan dla.mnie wzorem ojca.

    19.01.2021 17:40
  • Agat (gość)

    Oglądam serial "Osiecka" i z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki. Mnie się serial podoba, ważne,że dużo miejsca twórcy poświęcili twórczości. Tak bogate życie jakie miała Agnieszka Osiecka nie da się zamknąć w ramy kilkunastu odcinków. Zawsze będzie tak, że coś zostanie pominięte kosztem innego wątku. Oglądając serial warto poczytać o życiu Poetki, wtedy łatwo można zorientować się kto jest kim. Agnieszka Osiecka to niezwykle barwna osoba i nieprzystosowana do życia rodzinnego goniąca całe życie króliczka. Sama miała świadomość swoich słabości i ograniczeń, ale bogata spuścizna jaką po sobie zostawiła pozwala łaskawym okiem spojrzeć na nieprzystosowanie do świata.

    19.01.2021 17:37
  • Danusia (gość)

    Agnieszka Osiecka napisała wiele wspaniałych tekstów. Jednak nie sprawdziła się w roli matki. Nikt nie jest idealny.

    19.01.2021 17:27
  • Małgorzata (gość)

    Pani Agnieszka to soba niezwykła, życie trudne! Szanuję Ją, mimo, że nie wszystko co się wydarzyło w Jej życiu budzi moją aprobatę. Czy zawsze musimy oceniać ludzi?! Szanujmy ludzi, mimo, że popełniają błędy i nie zawsze się z nimi zgadzamy!!! Myślę, że wiele cierpiała, ale nie umiała żyć inaczej... A Jej teksty- ŚWIETNE, szczere, ponadczasowe. Kocham Agnieszkę Osiecką 🦋

    19.01.2021 17:11
  • Sarah (gość)

    Naprawdę nie na się czym podniecać...

    19.01.2021 16:58
  • Aneri (gość)

    Nie mam pretensji do Osieckiej o jej życie osobiste, mam pretensje do twórców serialu beznadziejne tempo akcji zagmatwany zawiłe relacje, należało się raczej skupić na pojedynczych odcinkach przedstawiających rzetelnie konkretne fragmenty życia!

    19.01.2021 16:53
  • Urszula Ostrowska (gość)

    Dla współczesnych kobiet to nie będzie zrozumiałe ,nawet gdy pokazane jest tło polityczne.Niestety te dzisiejsze damy miały i mają się ,,inaczej,,OKREŚLENIE WŁAŚCIWE TO ,,,,PUSTOSTAN LUB PEŁNIA,,Agnieszka to utalentowana kobieta o wielkiej wrażliwości.

    19.01.2021 16:45
  • Jula (gość)

    Nie oglądam tego serialu, ale zastanawiam się,czy przedstawiono zażyłość bohaterki J.Urbanem?

    19.01.2021 16:20
  • Misia (gość)

    Równouprawnienie!!! O to walczylysmy, ale to działa w dwie strony,nie wszystkie kobiety to" matki polki", jak zwykle stereotypy rządzą myśleniem, mamy tego dzisiaj efekty

    19.01.2021 16:00
  • Nova (gość)

    Niekorzystnie wpłynie na wizerunek? Medialna mowa - trawa przenika do języka potocznego. Twórców ocenia się przez ich dzieła, a nie przez życie, jakie wiedli.

    19.01.2021 15:37
  • Ewa 52 (gość)

    Jej stosunek do córki woła o pomstę do nieba jako matka okropna taka osoba nie powinna mieć dzieci

    19.01.2021 15:28
NowszeStarsze