"Osiecka" odcinek 3. Osiecka rozpoczyna studia w szkole filmowej! Agnieszka jest zafascynowana Markiem Hłaską! [STRESZCZENIE ODCINKA]

Czas na 3. odcinek nowego serialu TVP pt. "Osiecka". Tym razem widzimy, jak Osiecka rozpoczyna studia w szkole filmowej! Agnieszka jest zafascynowana Markiem Hłaską! Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w 3. odcinku "Osieckiej"!

Multimedia

"Osiecka" odcinek 3. w niedzielę, 27 grudnia, o godzinie 20:15 na antenie TVP1 - sprawdź program tv

W 3. odcinku serialu "Osiecka" Agnieszka (Eliza Rycembel) dostaje się na reżyserię do Szkoły Filmowej w Łodzi. Nowe obowiązki odciągają ją od aktywności w STS-ie. Agnieszka proponuje więc profesorowi, aby zrobić etiudę dokumentalną o teatrze.

"Osiecka". Serial o Agnieszce Osieckiej ma ogromny potencjał? Oceniamy nową produkcję TVP!Zobacz więcej

Poznany przez nią Marek Hłasko (Jędrzej Hycnar), swoim magnetyzmem nie pozwala jej się skupić na zrealizowaniu projektu. Poczucie zdumiewającego porozumienia dusz doprowadza Agnieszkę do wyjazdu do Kazimierza, gdzie spotyka Marka z inną kobietą...

Agnieszka Osiecka - kim była?

Osiecka była przede wszystkim poetką, autorką ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Choć powstały dziesiątki lat temu, są znane i śpiewane do dziś - m.in. "Zielono mi", "Polska Madonna", "Sing sing", "Damą być", "Niech żyje bal". Dla Studenckiego Teatru Satyryków (STS), z którym była związana do 1972 roku, napisała ponad 166 tekstów.

Mikołaj Roznerski w nowej roli! Gwiazdor "M jak miłość" jako pierwszy mąż Agnieszki OsieckiejZobacz więcej

Na pierwszym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1963 roku odniosła wielki sukces, otrzymując nagrodę indywidualną za "Piosenkę o okularnikach" oraz sześć wyróżnień za piosenki: "Białe małżeństwo", "Czerwony Kapturek", "Gdzie jest szlagier", "Kochankowie z ulicy Kamiennej", "Solo na kontrabasie", "Ulice wielkich miast".

Współpracowała m.in. z Kaliną Jędrusik, Magdą Umer, Ewą Demarczyk, Marylą Rodowicz, Łucją Prus, Wojciechem Młynarskim, Markiem Grechutą. Agnieszka Osiecka była ceniona także jako poetka, powieściopisarka i autorka sztuk teatralnych (jej pierwsza sztukę pt. „Niech no tylko zakwitną jabłonie” wystawił Teatr Ateneum, z którym związała się na dłużej). Poetka zmarła 7.03.1997r.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Gosia (gość)

  Ciekawa jestem czy będzie to prawdziwa historia, czy tylko półprawdy. Jest ciekawiej i realistycznie jak ukazana zostanie realna postać.

  27.12.2020 14:02
 • Gość (gość)

  Jestem pod wrażeniem. Bardzo lubię Osiecką i te klimaty.

  26.12.2020 23:42
 • Megggi (gość)

  Jestem po drugim odcinku i naprawdę bardzo mi się podoba ! Świetny serial. Polecam . TVP nie oglądam ale ten serial naprawdę dobrze zrobiony. Wciąga :)

  26.12.2020 23:03

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×