"Osiecka" odcinek 4. Agnieszka zakochała się w Marku Hłasce! Zrobi dla niego wszystko! Mężczyzna w końcu jej się oświadczy? [STRESZCZENIE ODCINKA]

Przed nami 4. odcinek nowego serialu TVP pt. "Osiecka". Agnieszka zakochała się w Marku Hłasce! Zrobi dla niego wszystko! Mężczyzna w końcu jej się oświadczy? Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w 4. odcinku "Osieckiej"!

Multimedia

"Osiecka" odcinek 4. w piątek, 1 stycznia, o godzinie 20:15 na antenie TVP1 - sprawdź program tv

W 4. odcinku serialu "Osiecka" Agnieszka (Eliza Rycembel) zakochana w Marku Hłasce (Jędrzej Hycnar), chcąc pomóc mu w osiągnięciu międzynarodowej sławy, decyduje się przemycić jego opowiadania do paryskiej "Kultury".

Osiecka rozpoczyna studia w szkole filmowej! Agnieszka jest zafascynowana Markiem Hłaską!Zobacz więcej

Hłasko po rozmowie z Gomułką odwołuje całą akcję, bo liczy na Nagrodę Wydawców. Co będzie ze związkiem Osieckiej i Hłaski? Czy Marek oświadczy się Agnieszce? Czy dwie wybitne osobowości, wielcy artyści będą razem mimo przeciwności losu.

Agnieszka Osiecka - kim była?

Osiecka była przede wszystkim poetką, autorką ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Choć powstały dziesiątki lat temu, są znane i śpiewane do dziś - m.in. "Zielono mi", "Polska Madonna", "Sing sing", "Damą być", "Niech żyje bal". Dla Studenckiego Teatru Satyryków (STS), z którym była związana do 1972 roku, napisała ponad 166 tekstów.

Mikołaj Roznerski w nowej roli! Gwiazdor "M jak miłość" jako pierwszy mąż Agnieszki OsieckiejZobacz więcej

Na pierwszym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1963 roku odniosła wielki sukces, otrzymując nagrodę indywidualną za "Piosenkę o okularnikach" oraz sześć wyróżnień za piosenki: "Białe małżeństwo", "Czerwony Kapturek", "Gdzie jest szlagier", "Kochankowie z ulicy Kamiennej", "Solo na kontrabasie", "Ulice wielkich miast".

Współpracowała m.in. z Kaliną Jędrusik, Magdą Umer, Ewą Demarczyk, Marylą Rodowicz, Łucją Prus, Wojciechem Młynarskim, Markiem Grechutą. Agnieszka Osiecka była ceniona także jako poetka, powieściopisarka i autorka sztuk teatralnych (jej pierwsza sztukę pt. „Niech no tylko zakwitną jabłonie” wystawił Teatr Ateneum, z którym związała się na dłużej). Poetka zmarła 7.03.1997r.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×